Selde Kurtarılan Kadına Yeni Evinde Ziyaret

Selde Kurtarılan Kadına Yeni Evinde Ziyaret
Yayınlama: 11.12.2021
A+
A-

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz’da meydana gelen selde akıntıya kapılan ve son anda kurtarılan Kader Yurtseven ile ailesini yeni evlerinde ziyaret etti.

Vali Bilmez, Esenyamaç Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Muhtar Ayhan Korkmaz ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Bilmez, selde evleri yıkılan ve kapıldığı sel sularında son anda kurtarılan Yurtseven’i bir hayırsever tarafından yaptırılan yeni evinde ziyaret etti.

TALEP VE İSTEKLERİNİ DİNLEDİ

Yurtseven’e yeni evlerinin hayırlı olması dileğinde bulunan Bilmez, sohbet ettiği aile fertlerinin talep ve isteklerini dinledi. Mahallede kurulan konteyner kentte de incelemede bulunan Bilmez vatandaşlarla bir araya geldi.

Bilmez, selden hemen sonra devletin tüm imkanlarıyla bölgeye ulaşarak çalışmalara başladığını hatırlatarak bundan sonra da çalışmaların aralıksız süreceğini söyledi.

VATANDAŞLARIN ZARARLARI KARŞILANDI

Öte yandan, Başkale İlçesinde meydana gelen sel sonrası İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince hasar tespit çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalar sonrası Gedikbaşı ve Kavurgalı Mahallerinde 33 çiftçinin 1179 küçükbaş ve 5 adet büyükbaş hayvanın telef olduğu tespit edildi.

Bu kapsamda Gedikbaşı ve Kavurgalı mahallerinde çiftçilere küçükbaş hayvanları teslim edildi. İlçe Tarım Orman  Müdürü Yunus Emre Tepe, vatandaşların zararlarının devlet tarafından karşılandığını söyledi.

Telef olan hayvanlarının yerine yenilerini alan vatandaşlarda mutluluklarını dile getirerek, devlet büyüklerine teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.