Sel Mağduru Teyzeyi Mutlu Eden Hediye!

Sel Mağduru Teyzeyi Mutlu Eden Hediye!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.07.2021
100
A+
A-

Rize’deki sel felaketinde kaybettiği kabaklardan bahseden teyzeye Vali Kemal Çeber, kabak hediye etti.

Rize’de 2 hafta önce yaşanan sel felaketinde 8 kişi hayatını kaybetmiş, birçok ev, işyeri ve tarım alanı zarar görmüştü.

Yaşanan afetin yaraları sarılırken, yetkililer yöre halkının dertlerini dinlemeyi sürdürüyor. Birkaç gün önce selzede bir teyzenin misafiri olan Vali Kemal Çeber, yaşlı kadının yetiştirdiği kabakları kaybettiğini öğrendi. Bunun üzerine vali Çeber, kendisine bir kabak hediye etti.

“HER YÖNETİCİ AYNI HASSASİYETE SAHİP OLMALI”

Teyzenin oğlu, valinin bu sürpriz hediyesine çok şaşırdıklarını, bir o kadar da gurur duyduklarını belirterek, sosyal medyadan şu ifadeleri paylaştı:

“Geçen afet bölgesini incelemek için ekip geldiğinde Vali bey, annemle sohbet ederken bahçe işlerinden laf açılınca annem de dere kenarından birkaç kabağım vardı, onları da sel aldı gitti dedi. Vali bey ben sana kabak göndereceğim deyip not aldırdı.

Biz öylesine yazdırmıştır gelmez herhalde derken, beni arayıp açık adres istediler. Bugün de o kabak geldi. Hem güldük hem de gurur duyduk. Her yöneticininin bir gün aynı hassasiyete sahip olmasını diliyorum. Bu vesileyle sizlerin huzurunda da Rize Valisi Sayın Kemal Çeber’e çok teşekkür ediyorum.”

VALİ ÇEBER’İN HEDİYESİ YERİNE ULAŞTI

Rize Valiliği de konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı paylaştı:

“Heyelan sonrası incelemeler sırasında Valimiz Kemal Çeber’e ‘Dere kenarında kabaklarım vardı. Onları kaybettim’ diyen vatandaşımıza kabak sözü veren Valimiz Kemal Çeber’in hediyesi yerine ulaştı.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.