Şehit Kızı Büyüdü Kaymakam Oldu

Şehit Kızı Büyüdü Kaymakam Oldu
REKLAM ALANI
26.07.2021
208
A+
A-

Babası 1996 yılında şehit düştüğünde henüz bir yaşında olan Özlem Kılıçtürk, büyüdü ve Isparta’da Kaymakam olarak göreve başladı. Şehit kızı Kaymakam Kılıçtürk’ün ilk işi şehit ailelerinin kapısını çalmak oldu.

Vatani görevini yapan babasını daha bir yaşındayken, tanımaya bile fırsat bulamadan 1996 yılında kaybeden Özlem Kılıçtürk (26), Mehmetçik Vakfı’nın bursu ile hayata hazırlandı.

Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Kaymakamlık sınavını kazanıp kursları ve stajlarını da başarı ile geçince, önce Isparta’nın Senirkent ilçesine Kaymakam Vekili olarak atandı.

Buradaki görevinin ardından da 28 Haziran’da aynı ildeki Aksu ilçesinin Kaymakam Vekili oldu. Kaymakamlık makamına oturduktan hemen sonra ilk iş olarak şehit ailelerini ziyaret etti. 

Kılıçtürk, eğitim hayatında önemli katkıları bulunan Mehmetçik Vakfı’nın aylık olarak çıkardığı dergiye bir söyleşi verdi. Kaymakam Kılıçtürk, dergiye hem şehit kızı olmayı anlattı hem de mesleği ve

SENİRKENT’İN İLK KADIN KAYMAKAMI

1952 yılında ilçe olan 12 bin nüfuslu Isparta Senirkent’e ilk kadın Kaymakam Vekili olarak bu yıl şubat ayında atanan ve 4 ay sonra da Aksu Kaymakam Vekili olan Kılıçtürk, kendisini şu sözlerle anlattı: 

“1995 Erzincan doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Erzincan’da tamamladıktan sonra 2013 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimime başladım. 2017’de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldum. 

2019 yılında girdiğim Kaymakamlık sınavını kazandım. Erzincan Valiliği’nde kaymakam adayı olarak görevime başladım. Denizli, Kırıkkale, Trabzon ve Muğla illerinde kaymakam refikliği stajımı tamamladım. Sonra da kaymakam vekili olarak Isparta’ya atandım.

VATAN HASSASİYETİ İÇİNDE YETİŞTİ

Küçük yaşta vatan hassasiyeti içinde yetişip bu vatan için ödenmiş bedelleri de her an hatırda tutarak ve bu bedellere layık olma çabası gösteriyorsunuz. Şehadet makamının ulviliğinin de getirdiği bilinci taşıyarak gerek seçtiğim meslekte gerekse yaşamımda karşılığını bulmuş değerlerimde, bir şehit çocuğunun yansımalarını görmek mümkün.”

“BU TOPRAKLARA SAHİP ÇIKMAK BORCUMUZ”

Özlem Kılıçtürk, “Unutmamalıyız ki şehitlerimizin kanlarıyla bezenmiş bu topraklara sahip çıkmak, vatanımıza en büyük borcumuzdur” sözleriyle mesaj verdi.

Aksu Kaymakam Vekili Özlem Kılıçtürk, şehit ve gazi çocuklarına, “Yaşadıklarınıza duygudaş biri olarak, anne babalarımıza layık evlat olmak ve onların gurur duyacağı amaçlar peşinde koşmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur” diye seslendi. 

ŞEHİT ÇOCUKLARINA MESAJ GÖNDERDİ

Dergideki söyleşisinde Kaymakam Vekili Kılıçtürk, şehit çocuklarına şu mesajları verdi:

“Bu noktada yaşamımıza daha da anlam katacak hedefler edinmeli, devletimizin üzerimizdeki emeklerinin karşılığını verebilmek için imkanlarımızı en güzel şekilde kullanarak ülkemize hizmet için çalışmalıyız.” 

Şehit ve gazi ailelerinin herkesin kalbinde müstesna bir yere sahip olduğunun altını çizen Kılıçtürk, “Vatanları uğruna canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimiz en değerli varlıklarımızdır. Devletimiz tüm imkanlarıyla yanınızdadır. Sizlere kapılarımız sonuna kadar her zaman açıktır” dedi.

“TERÖRÜ ZİHİNLERDEN DE SİLMEK HEDEFİM”

Mesleki hedeflerini de anlatan Kılıçtürk, “Kaymakamlık mesleği temelde insanımıza ulaşmaya ve hayatlarına güzel dokunuşlar yapmaya imkan veren bir meslek. Bunu da bir fırsat bilerek vatandaş odaklı çalışmak benim en önemli gayelerimden biri” dedi. 

Kılıçtürk, “Bunları gerçekleştirirken terörün sadece dağlardan değil, zihinlerden silinmesi için de gereken çabayı göstermek ana hedeflerimden biri olacak” diyerek hizmet yolundaki hedefini açıkladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.