Şehit Kaymakam Saim Bey Kabri Başında Yad Edildi

Şehit Kaymakam Saim Bey Kabri Başında Yad Edildi
Yayınlama: 18.11.2021
105
A+
A-

Kuvayı Milliye kahramanı Şehit Kaymakam Saim Bey, 101. ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Tufanbeyli’den Osmaniye’ye kadar bütün şehirlerin kurtuluşunda önemli rol oynayan Kuvayı Milliye kahramanı Saim Bey için 101. ölüm yıl dönümünde İnkılap İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından mezarı başında anma programı düzenlendi.

Anma programına, Kozan Belediye Başkan Vekili Soner Uzun, Belediye Başkan Yardımcısı Arif Dağlı, Kozan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gökhan Söğüt, şehit yakınları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Saim Bey’in hayatının okunduğu programda, okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Hoşkadem Camii İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz, başta Saim Bey olmak üzere, tüm şehitler için dua etti.

HER YIL TÖREN DÜZENLENECEK

Okul Müdürü Turan Pazarcı burada yaptığı konuşmada, geçen yılda anma programı düzenlediklerini, Saim Bey için her yıl tören düzenlemek için söz verdiklerini hatırlatarak, ”Şehit Kaymakam Saim Bey’i ölümünün 101. yıl dönümünde de mezarı başında İnkılap İlkokulu olarak andık. Bundan sonraki yıllarda da anacağız. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden Şehit Kaymakam Saim Bey nezdinde, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

VALİ ERDİNÇ YILMAZ’DAN PAYLAŞIM

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz da Şehit Kaymakam Saim Bey’in şehadetinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı paylaşımda, “Vatan sevgin gelecek nesillere hep örnek olacak. Kalplerde hep var olacaksın. Mekanın cennet, ruhun şad olsun kahraman şehidimiz” şeklinde duygularını dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.