Bir İlçeden Dalga Dalga Tüm Yurda Yayılan Sevgi

Bir İlçeden Dalga Dalga Tüm Yurda Yayılan Sevgi
Yayınlama: 16.11.2020
A+
A-

Şehitler ölmez, ölmüyor! Bu durum bir kez daha yaşanıyor bu topraklarda. Varsın onlar biz öldürdük zannetsinler. Öldürdük zannettiklerinin daha da sevgiyle daha da güçlü şekilde yaşadığını bırakın bilmesinler.

Dün sadece kendi eşrafının, mülki idare camiasının, görev yaptığı yerde ki insanların tanıdığı Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü bugün Türkiye tanıyor, seviyor ve onu kalbinde yaşatıyor.

Her yıl artan bir sevgi, her yıl daha da büyüyen bir ADAM: Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk.

Soru şu: Öldürebilmişler mi?

Derik’te şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için yamaç paraşütü etkinliği yapıldı. Kentte toplanan bir grup, ‘Derik sizi asla unutmayacak’ yazılı pankart açarak paraşütle havada süzüldü.

Mardin’in Derik İlçe Kaymakamıyken terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi.

Mardin’in Derik ilçesinde 10 Kasım 2016’da PKK’lı teröristlerce kaymakamlık binasına el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırı sonucu Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün de aralarında bulunduğu 3 kişi yaralanmış, Kaymakam Safitürk hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Şehit Kaymakam Safitürk’ün ismi gönüllerde yaşatılırken, Derik’te vatandaşlar şehit kaymakamlarını yamaç paraşütü etkinliği ile andı.

Kentte toplanan bir grup, ‘Derik sizi asla unutmayacak’ yazılı pankart açarak paraşütle havada süzüldü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.