“Şehirlerin Aydınlatılması Suç Oranını Düşürüyor”

“Şehirlerin Aydınlatılması Suç Oranını Düşürüyor”
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.12.2021
62
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca düzenlenen “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Soylu, şehirlerin aydınlatılmasının suç oranını düşürdüğünü söyledi.

Kızılcahamam’da Eliz Otel’deki toplantı kapsamında sunum yapan Soylu, bölücü terör örgütü PKK ile mücadeleye değinerek 2021’in, PKK’ya katılımın en az olduğu yıl olarak kayıtlara geçtiğini söyledi.

Terör örgütleri PKK, DEAŞ ve FETÖ’ye karşı yürütülen mücadeleye ilişkin son rakamları da veren Soylu, narkotik suçlarla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve operasyonlar hakkında belediye başkanlarını bilgilendirdi.

“Şehirlerin aydınlatılması suç oranını düşürüyor.” diyen Soylu, bu konuda belediyelere iş düştüğü yönünde uyarıda bulundu.

Kadına yönelik şiddetle mücadele verilerini de paylaşan Soylu, “KADES uygulamasını indiren kişi sayısı, 3 milyon. Bu rakamlarla 2021 hedeflerine ulaşıldı.” dedi.

Soylu, kentlerdeki kadın konukevlerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmaların hızlandırılması konusunda da belediyelere çağrı yaptı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.