Şehidin Hastaneye Getirilişinde “İhmal” İddiası

Şehidin Hastaneye Getirilişinde “İhmal” İddiası
Yayınlama: 23.10.2021
A+
A-

Tunceli’deki Eren-7 Operasyonu’nda yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu’nun ölümüne ilişkin, “ihmal” iddiasıyla hastane başhekimi açığa alındı.

Tunceli’de PKK’lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyon sırasında Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu (26) yaralanarak silah arkadaşlarınca helikopterle bölgeden alındı,  Erzincan’daki Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Tortumlu, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bölgedeki operasyonda ise Terörden Arananlar Listesi’nde gri kategoride yer alan Hayrettin Güneş ile bir terörist daha ölü ele geçirilirken, şehidin kanı yerde bırakılmadı.

BAŞHEKİM AÇIĞA ALINDI

Jandarma Komando Uzman Çavuş Tortumlu’yu yaralı haldeyken getiren helikopterin indiği alanda, ambulans ve sağlık ekibinin hazır bulundurulmadığı, Tortumlu’nun hastaneye silah arkadaşları tarafından taşındığını ortaya koyan görüntüler, ortada bir ihmal olup olmadığı iddiasını gündeme getirdi. 

Kamuoyunda büyük tepki çeken tabloyu yansıtan görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından olayda ihmali olduğu öne sürülen Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Çimen, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla açığa alındı. Yine Bakan Koca’nın talimatıyla ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Bu arada, Tortumlu’nun arkadaşları tarafından hastaneye getirilişine ilişkin görüntülere yayın yasağı konuldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.