Sanayi Kenti Kocaeli’nde İhracatta ‘Rekor’ Beklentisi

Sanayi Kenti Kocaeli’nde İhracatta ‘Rekor’ Beklentisi
REKLAM ALANI
26.08.2021
75
A+
A-

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Her gün 730 bin kişinin işe giitiği bir şehirde ihracat rakamlarımız Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına doğru koşuyor. İş insanlarımız sipariş yetiştirmede dahi sorun yaşıyor” dedi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi İstişare Toplantısında konuşan Vali Yavuz, yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, eğitimin ulusların dünyadaki seviyesini, özgürlüğünü, refahını ve bağımsızlığını belirleyen en önemli stratejik alanlardan bir tanesi olduğunu belirtti.

EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ EĞİTİM

Eğitimin bu ülkede yaşayan 84 milyon insanın ilgi duyduğu, merak ettiği, sevindiği ya da üzüldüğü en önemli konulardan bir tanesi olduğuna işaret eden Yavuz, “Etkin tedbirler almak suretiyle geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın en iyi koşullarda eğitim almasının yolunu bulmuş olacağı” dedi.

Kocaeli’deki işsizlik rakamlarının düştüğünü belirten Vali Yavuz, şunları kaydetti:

“Her gün 730 bin kişinin işe gittiği, çalıştığı bir şehirde bugün itibarıyla ihracat rakamlarımız Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına doğru koşuyor. İş insanlarımız özellikle sipariş yetiştirmede dahi sorun yaşıyor, konteyner bulmakta zorluk çekiyorlar. 

İŞSİZLİK RAKAMLARI DÜŞÜYOR

Evvelden !ihracat yapamıyoruz’ diye şikayet ederken, şu anda ihracat rakamlarımız çok yüksek düzeyde. Kocaeli’deki işsizlik rakamları inanılmaz boyutta düşüyor. Bu da Kocaeli ekonomisinin Türkiye ekonomisine katkısını gösteriyor. Bu gelişmeler 2021 yılı sonu itibarıyla yeni bir rekora ulaşacağımızı da gösteriyor. “

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.