Samsunlular 5555 Kan Bağışı İçin Kolları Sıvadı

Samsunlular 5555 Kan Bağışı İçin Kolları Sıvadı
REKLAM ALANI
26.08.2021
53
A+
A-

Samsun Valiliği’nin öncülüğünde “Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı” kampanyası düzenlendi.

Kampanya, Atakum Kaymakamlığı önünde düzenlenen program ile başlatıldı. Kaymakamlık önündeki alana yerleştirilen mobil kan alma aracına gelen vatandaşlar, gerekli formları doldurduktan sonra kan bağışında bulundu.

Kan bağışının çok önemli bir sorumluluk olduğunun altını çizen Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, “Vereceğimiz bir ünite kan yeri gelecek tüm insanlığın kurtulmasına vesile olacaktır. Onun için kan verme olayını önemsiyoruz. Kızılay, kaymakamlıklar, belediyelerimiz ve tüm kamu kurumları ile organize bir şekilde bu kampanyayı başlattık. Valilik olarak, Kızılay’ın bu önemli çabasını destekliyoruz. Tüm Samsunlu vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

“KAN ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım da “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Tüm vatandaşları uygun vakitte kan bağışına bulunmaya davet ediyoruz. Hedefimiz olan 5555 ünite kan bağışı asgari rakam. İnşallah bu rakamın çok daha üstünde bağış alırız” diye konuştu.

Orta Karadeniz Bölgesi’ndeki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ihtiyaçlarının sorunsuz karşılanması için bölgede yıllık 130 bin ünite kan bağışı yapılması gerekiyor. 

Ancak bölgede Türk Kızılay’ına yıllık 117 bin ünite kan bağışı yapılıyor. 13 bin ünite kan açığının kapatılması için çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Bu kapsamda “Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı” isimli kampanya başlatıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.