“Sadece Geleceğimize Değil Geçmişe de Sahip Çıkıyoruz”

“Sadece Geleceğimize Değil Geçmişe de Sahip Çıkıyoruz”
Yayınlama: 17.01.2022
A+
A-

Sur ilçesinde devam çalışmalar hakkında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, sadece geleceğe değil geçmişe de sahip çıktıklarını söyledi.

Göreve başladığı günden bu yana şehrin tarihi ilçesi Sur’un, cazibe merkezi olması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Vali Karaloğlu, hafta sonu ilçede restorasyonu devam eden tarihi yerler ve yapılarla ilgili yetkililerle istişarelerde bulundu.

İncelemelerine Hakim Evi, Yeni Kapı Caddesi, Arapşeyh Cami ve Sur Kaymakamlık Yeni Hizmet Binasıyla başlayan Karaloğlu, yetkililerden yürütülen çalışmalar ve süreç hakkında bilgi aldı.

Sonrasında restorasyonu devam eden Şehzadeler Konağı, Paşa Hamamı, Aynalı Konak, Surp Giragos Kilisesi, Keldani Kilisesi, Ermeni Katolik Kilisesi ile Akademi Üniversite Binası, Kervansaray Otel ve Mardinkapı Turizm Bürosu’nda incelemelerde bulunan Karaloğlu, “Sadece geleceğimize değil geçmişimize de sahip çıkıyoruz. Mirasımızı korumak için çalışmalara devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karaloğlu’na incelemelerde Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ile kurum müdürleri eşlik etti.

Kaynak: Güneydoğu Güncel

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.