“Sadece Birkaç Kişinin İsteğiyle Aranızdan Ayrılıyorum”

“Sadece Birkaç Kişinin İsteğiyle Aranızdan Ayrılıyorum”
REKLAM ALANI
11.09.2021
64
A+
A-

Aydın’ın Karacasu ilçesinden Balıkesir’in Gömeç ilçesine tayini çıkan Kaymakam Ahmet Soley onuruna veda yemeği düzenlendi. Yemekte konuşan Kaymakam Soley, “Buradan emekli olacağım dedim’ ama sözümü tutamadım. İzin vermediler. Elimde olmadan, beklemediğim bir anda sadece birkaç kişinin istediği ile aranızdan ayrılıyorum” dedi.

Aydın’ın Karacasu ilçesinde emekliliğine kadar görev yapmayı beklerken tayini çıkan Kaymakam Soley’in yemekteki bu sözleri, “Aydın’da kaymakamların tayinlerinde neler oluyor” dedikodularını harekete geçirdi. 

Karacasu’da birlikte çalıştığı kurum müdürleri ve muhtarların ev sahipliğinde organize edilen veda yemeğine Aydın Vali Yardımcıları Hulusi Arat ve Mehmet Gödekmerdan, Kaymakam Ahmet Soley, Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Eski Belediye Başkanları Mustafa Büyükyapıcı, Zeki İnal, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, iş dünyası temsilcileri, daire amirleri, banka müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 

“BU ERKEN AYRILIK, BİZİ ÇOK ÜZDÜ”

Karacasu Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, yaptığı buruk konuşmada üzüntülerini dile getirirken, şunları söyledi:

“Beklemediğimiz bu erken ayrılık bizleri çok üzdü. Devlette devamlılık esastır elbette. Biz sayın kaymakamımızı çok sevmiştik. Bizlere çalışma azmini, çalışma heyecanını aşıladılar. Tarıma ivme kazandırdılar. Küçük ve orta boy işletmeleri, sivil toplum örgütlerini ve belediyeyi birbirine kenetleyerek Karacasu için Birlik Projesi’ni önemli bir yere getirdiler. Sayın Kaymakamım huzurunuzda söz veriyorum bu projelerin takipçisi olacağım. 

Kaymakamımız öncülüğünde kurulan Sevgi Eli projesi sayesinde Karacasu’da artık geceleri aç yatan insanımız kalmadı. Sevgi Eli Projesi ile kimsesizlerin evlerine kadar ekmek, yemek, aş götürdünüz. Karacasu’da çocuklarımız, büyüklerimiz, yaşlılarımız ve gençlerimiz, yeni ayakkabıları, yeni elbiseyle bayramlaşmaya gidiyor. Sağ olun var olun. Yoksullarımızı her türlü giydirdiğiniz kuşattığınız için teşekkür ediyorum. Biz onu her zaman hemşehrimiz, bir ağabeyimiz, bir danışmanımız olarak göreceğiz.” 

“ÜLKESİ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI”

Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen de konuşmasında bunun bir veda olmadığını ifade ederek, “Biz kendisini her zaman bir hemşehrimiz olarak görüyoruz. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un Ankara’da olması nedeniyle programa katılamadığını ifade eden ve selamlarını ileten Vali Yardımcısı Hulusi Arat da Kaymakam Soley’in kıdem ve tecrübe olarak kendilerinden üstün olduğunu söyledi. 

Vali Yardımcısı Arat, “Kendisi mülki idare amirleri arasında en kıdemlimiz ama aynı zamanda iş yapma heyecanı ve azmi da zirvede olan bir abimiz. Karacasu için, ülkesi için elinden geleni yaptı. Olağanüstü bir gayretle çalıştı. Gömeç’liler şanslı. Görevini yine aynı tempoyu orada da devam ettirecektir. Zaten dur desen de durmaz. Otur desen de oturmaz. Ahmet abiyi kimse durduramaz. Önemli olan onun hızına yetişmektir. Karacasu’da kalsaydı burada ne olacağını, neler yapacağını anlatmama gerek yok. Siz benden daha iyi biliyorsunuz” diye konuştu.

“İZİN VERMEDİLER”

Üç yıl önce Karacasu’ya atanan Kaymakam Soley, veda yemeğinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle bu güzel geceyi düzenleyenlere ve katılan sizlere teşekkür ederim. Hayatımda unutulmayacak gecelerden biri. Göreve başlamadan önce söylediğim bazı şeyler vardı. Verdiğimiz sözleri tutmanın sevinci içindeyim. Hiç kimse ilk gün söylediğinden farklı davrandı diyemez. Ben mutluluğunu yaşıyorum ve onur duyuyorum. 

Tek bir sözümde duramadım. Buradan emekli olacağım dedim. Ama sözümü tutamadım. İzin vermediler. Elimde olmadan, beklemediğim bir anda sadece birkaç kişinin istediği ile aranızdan ayrılıyorum. Şunu bilin ben her zaman Karacasuluyum, her zaman Karacasu’nun yanındayım, bir hemşerinizim, ölene kadar sizlerle olacağım.” 

Gecede, Kaymakam Ahmet Soley’e onlarca plaket ve çiçek takdim edilerek başarılı görevlerinden dolayı teşekkür edildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.