Rehavet Vaka Sayılarını Tetikliyor

Rehavet Vaka Sayılarını Tetikliyor
REKLAM ALANI
27.07.2021
72
A+
A-

Ordu Valisi Tuncay Sonel, son günlerde vaka sayılarında bir artış yaşandığına dikkati çekerek, “Maalesef rehavet olunca vaka sayılarında da artış kaçınılmaz oluyor” dedi.

Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı’nın  İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, “Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Sunumu” yaptı.

Aydın, pandemi sürecinde yürütülen çalışmalar, yapılan testler, hastane kapasite doluluk oranları, yoğun bakım doluluk oranları, denetim verileri, filyasyon ve aşı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

“EMEKLERİMİZİ HEBA ETMEYELİM”

Vali Tuncay Sonel ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Ordu’da da son günlerde vaka sayılarında bir artış yaşandığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Maalesef rehavet olunca vaka sayılarında da artış kaçınılmaz oluyor. Vaka sayılarında 11 haftalık düşüşün ardından son günlerde bir artış yaşandığını görüyoruz. Bu da bizleri üzüyor açıkçası. Bu zaman kadar verdiğimiz emekleri heba etmememiz için asla ve asla rehavete kapılmamalıyız. 

Vatandaşlarımızdan isteğimiz; pandemi henüz bitmiş değil, Rehavete kapılıp tedbiri elden bırakmasınlar. Maske, mesafe ve temizlik kuralını ihmal etmesinler. En önemlisi de aşılarını mutlak suretle yaptırsınlar. Kısıtlamaların yaşandığı günlere tekrar geri dönmeyelim. Her şey bizim elimizde.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.