Plaket Yerine Vali Memiş’in Çizmelerini İstedi

Plaket Yerine Vali Memiş’in Çizmelerini İstedi
Yayınlama: 10.09.2021
A+
A-

Erzurum Valisi Okay Memiş, Aziziye ilçesinde lahana hasadı ve sebze tanıtım günlerine katıldı. Bir çiftçiyi üretimi dolayısıyla ödüllendirmek isteyen Vali Memiş, plaket yerine çizmelerini isteyen üreticiye ayağından çıkardığı çizmeleri hediye etti.

Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’nde düzenlenen Lahana Hasadı ve Sebze Tanıtım Günleri’nde, lahanalar hasat edilip yıl boyunca üretilen sebzeler tanıtıldı. Roka, domates, salatalık, aş otu, lahana, biber, karpuz, kavun, kabak ve brokoli gibi 2 bin rakımda yetiştirilen ürünler hem sergilenip hem tadıldı. Tüm ürünleri en iyi üreten çiftçiler ise ödüle layık görüldü.

Erzurum Valisi Okay Memiş, tarlada çizmelerini giyip lahana hasadı yaptı. Daha sonra tanıtılan ürünleri inceleyen Memiş, çiftçilerle uzun süre sohbet etti. 

Ödül töreninde üreticilere plaket takdim eden Vali Memiş’ten bir çiftçi ilginç bir istekte bulundu. Çiftçinin isteği üzerine Vali Memiş ayağındaki çizmeleri çıkararak çiftçiye takdim etti.

LAHANA HASADI

Lahana hasadı yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Okay Memiş, Söğütlü Mahallesi’nde 2 bin rakımda kurdukları 30 seradan yıllık 1,5 milyon lira gelir elde edildiğini ifade etti.

Vali Memiş, “Burası Çukurova olmadığı için eylül ayında hasat yapıyoruz. Burası Dapan Ovası ve burayı korumaya çalışıyoruz. Burası sulanabilir tarımın yapıldığı bir yer. Sera kurulumları yaptık burada. Yaklaşık 30 civarı seradan 1,5 milyon lira gelir elde ediyoruz. Bu ovanın muhteşem bir getirisi var. Daha düşük rakımlı arazilerde hasat bitiyor ve Erzurum’a sıra geliyor. Burada muhteşem güneş vuruyor. Toprağımız aşırı gübrelemeden özelliğini kaybetmemiş. Minarel dengesi yerinde bu yüzden yediğimiz ürünler çok lezzetli” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.