PKK’nın Kaçırdığı Çocukların Anneleri HDP Önünde Eylem Yaptı

PKK’nın Kaçırdığı Çocukların Anneleri HDP Önünde Eylem Yaptı
Yayınlama: 25.09.2020
A+
A-

Şırnak’ta çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önünde eylem yaptı. Eylem, kendi bölgelerinde maskeleri iyice düşen HDP’lileri çıldırttı.

Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önünde protesto eylemi düzenledi. Basın açıklaması sırasında HDP’liler slogan atıp, tencerelere vurarak basın açıklamasını engelledi.

Yakınları PKK tarafından kaçırılan ailelerin protestoları yayılarak edevam ediyor.

Diyarbakır’dan sonra Şırnak’ta da çocukları ve yakınları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP İl Başkanlığı önünde bir araya gelerek protesto eylemi düzenledi.

BASIN AÇIKLAMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

Eylemin 3’üncü haftasında, şehit anneleri ile çocukları kaçırılan annelerin HDP il binası önünde düzenlemek istedikleri eyleme, bir grup partili tepki gösterince kısa süreli gerginlik yaşandı.

Eylem yapan kadınları gören HDP’liler, parti binasından çıkarak sloganlar atıp tencerelere vurarak, ailelerin yapmak istedikleri basın açıklamasını engellemeye çalıştı.

POLİS İKİ GRUP ARASINA GİRDİ

Polisin araya girmesiyle olay büyümeden önlendi. Yoğun güvenlik önlemleri altında ellerinde Türk bayrakları ile HDP il binası önüne gelen kadınlar, terör örgütü PKK’ya ve HDP’ye tepkilerini dile getirdi. Kadınlar sık sık ‘kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

“HER PERŞEMBE BURAYA GELİP KOCAMI ARAYACAĞIM”

Terör örgütü PKK tarafından 16 yıl önce kaçırılan kocası Metin Katar için HDP parti binası önüne gelen Besna Katar, “16 yıl önce benim eşimi götürdüler. Hiçbir haber alamadık. 7 çocuğum var. Çocuklarım babasız kaldı. Ben ölü ya da diri eşimden bir haber almak istiyorum. Bize bir haber vermelerini istiyoruz. Her perşembe buraya gelip, kocamı arayacağım. Kayıp olan çocuklarımızı aramaya devam edeceğiz. PKK terör örgütü benim kocamı götürdü. Odun toplamaya gitmişti. Oradan alıp kaçırdılar.” dedi.

“BURADA HAKKIMIZI ARIYORUZ”

12 yakınını terör saldırısında kaybettiğini söyleyen Fatma Güngör ise “Biz, burada hakkımızı arıyoruz. Bize saldırmaya çalışıyorlar. 12 şehidimiz var ailemden. Biz her zaman buradayız. Terör örgütünü lanetliyoruz. Her zaman burada olacağız ve hakkımızı arayacağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.