Pitbull Köpekleri Silah Olarak Kullanan Çete Çökertildi

Pitbull Köpekleri Silah Olarak Kullanan Çete Çökertildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.12.2021
102
A+
A-

Batman’da polisin 6 aylık takibiyle silahlı suç örgütü çökertildi. Vali Hulusi Şahin, terör örgütüyle bağlantılı olduğunu düşündüklerini silahlı suç örgütünün pitbull cinsi hayvanları da bir silah gibi kullandığını açıkladı.

Batman Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik yürüttüğü 6 aylık takibin ardından, uyuşturucu ticareti, gasp, tehdit, yağma, şantaj, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma olaylarına karışan şüphelilere yönelik operasyon yapıldı.

Operasyonda 14 şüpheli gözaltına alınırken silahlı suç örgütünün diğer 9 üyesinin de çeşitli suçlardan cezaevinde olduğu belirlendi.

Yapılan aramalarda şüphelilerden 3 parça tesirli el yapımı bomba, çok sayıda el yapımı bomba yapımında kullanılan kimyasal madde ve elektronik devre ekipmanı, 13 ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mermi, çok sayıda kesici delici alet, çok miktarda değişik uyuşturucu, hassas terazi ele geçirildi. 

“YASAKLI CİNS HAYVANLARI SİLAH GİBİ KULLANIYORLARDI”

Suç örgütünün çökertilmesiyle ilgili olarak Vali Hulusi Şahin ve İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, basın toplantısı düzenledi.

Vali Şahin, “Örgütün, terör örgütüyle bağlantısı olduğunu da düşünüyoruz. Özellikle suç örgütünün liderinin kardeşinin bir süre örgütte kaldığını daha sonra örgütten ayrıldıktan sonra şehre döndüğünü ve örgüt üyeliğinden bir süre tutuklu kaldığını biliyoruz. Soruşturmayı derinleştirdik. Bu silahlı suç örgütü başta uyuşturucu madde temin etme, ticaret yapmak üzere gasptan tehdide, yağma ve şantaja kadar pek çok suçun içinde olduğunu tespit ettik. Özellikle el yapımı bomba kullanmak suretiyle genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi pek çok suçun içinde olduklarını belirledik. Bunları nasıl kullandıklarını, nasıl sattıklarını kendi çektikleri videolarla beraber el koyarak tespit ettik. Bu titiz ve başarılı operasyonu yapan Emniyet Müdürümüz şahsında tüm ekiplerimizi tebrik ediyorum. Böylece Batman’ı daha güvenli hale getirmek için, uyuşturucu madde kullanımını ortadan kaldırmak için vermiş olduğumuz amansız mücadele belli bir safhaya daha gelmiş oldu” diye konuştu.

Operasyonda pitbull cinsi köpeklerin de bulunduğunu kaydeden Vali Şahin, “Bir konuya daha dikkati çekmek istiyorum. Bu konu, Batman gündeminde istismar edilmişti. Yine bir uyuşturucu operasyonu sırasında pitbull cinsi bir köpeği ekiplerimizin üzerine salmak suretiyle bir eylem yapmışlardı ama o durum kamuoyuna sanki sokaktan geçen bir vatandaşın yapmış olduğu basit bir durummuş gibi sunuldu. Öyle değildi. Bu çeteler aynı zamanda bu yasaklı cins hayvanları bir silah olarak da kullanıyor. Bu operasyonda da yasaklı cins yine bu bölgede, suç örgütünün ininde bulundu. Pitbull cinsi hayvanları bir silah gibi kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.