Pedallar “Yunus Emre” İçin Çevrildi

Pedallar “Yunus Emre” İçin Çevrildi
REKLAM ALANI
05.08.2021
81
A+
A-

Aksaray’da 2 günde 2 farklı parkurda Türkiye Şampiyonası Yunus Emre’yi Anma Yol Yarışları yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı ve UNESCO tarafından 2021 yılının Yunus Emre Yılı olarak anılması kapsamında yapılan etkinliklere bir yenisi daha eklendi. 

Turizm açısından tanınmış olan Aksaray’ı sporda cazibe merkezi haline getirecek programlar arasında yer alan Aksaray Valiliği öncülüğünde, Spor Toto ve Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası Yunus Emre’yi Anma Yol Yarışları yüzlerce bisikletli sporcunun katılımıyla yapıldı. 

KIYASIYA MÜCADELE

İl Özel İdaresi önünde çıkış alan yarışmanın ilk parkuru olan 78,4 kilometrelik yol yarışlarında 61 kulüpten 265 sporcu kıyasıya mücadele etti. İl Aksaray – Ortaköy ilçe yolunda gerçekleştirilen yarışta sporcular, Balcı köyüne kadar pedal çevirdi. Parkur boyunca dönemeçli birçok alanda hünerlerini sergileyen sporcular birbirlerini sollamak için ter döktü. 

Balcı köyündeki dönüş noktasına varan sporcular, parkuru tamamlamak adına tekrar bitiş noktası olan Nevşehir Caddesi’ne geri döndü. Yarışmanın galip gelen sporcuları dereceye girerek tüm sporcularla birlikte ikinci parkur için kolları sıvadı.

“AKSARAY’I DÜNYAYA DUYURACAĞIZ”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, elbirliği ile Aksaray’ı hem turistik hem de sportif açısından Türkiye ve dünyaya duyuracaklarını belirtti. 

Vali Aydoğdu, “Türkiye Yol Bisiklet Şampiyonası Aksaray’da yapılıyor. Tabi bu Yunus Emre anısına yapılıyor. 61 kulüpten 265 sporcu pedal çeviriyor. Tam 47 kilometre yani gidiş ve geliş 70 kilometre yol yapacaklar” diye konuştu.

Hafta sonu, Aksaray’da Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası yapılacağını ardından, ardından Türkiye Judo Şampiyonası gerçekleştirileceğini kaydeden Vali Aydoğdu, “Aksaray’ı hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.