Pedallar ‘İklim Sorunu’ İçin Çevrilecek

Pedallar ‘İklim Sorunu’ İçin Çevrilecek
Yayınlama: 07.01.2022
A+
A-

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Tour Of Antalya Uluslararası Bisiklet Turnuvası’nda bu yıl pedalların ‘iklim sorunu’ için çevrileceğini söyledi.

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) uluslararası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 etaptan oluşan “Tour Of Antalya Powered By Akra” kurumlar arası koordinasyon toplantısı, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı.

Tour of Antalya Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney ile ekip arkadaşları, Vali Ersin Yazıcı ve katılımcılara, 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonun etapları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Antalya’da dördüncü kez düzenlenecek turnuvaya ilişkin bilgi veren Vali Yazıcı, “Antalya’da bu yıl pedallar iklim değişikliği sonucu su kaynaklarının korunması ve küresel ısınmanın önüne geçilmesi için dönecek” dedi.

Antalya’nın tarihi zenginliği içinde gerçekleşecek olan Tour Of Antalya’nın parkurlarını da açıklayan Yazıcı, “Antalya’ da turizmi 12 aya yaymak için en önemli alternatif spor turizmidir. Zaten Antalya’da pek çok bisiklet gruplarını ağırlayan bir kent. Bu yüzden bu tür organizasyonların adımızı daha da duyurmak için ne kadar önemli olduğunun farkındayız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.