Paylaşım Yapmadan Bir Tablet Hediye Edemeyecek Duruma Ne Zaman Geldik?

Paylaşım Yapmadan Bir Tablet Hediye Edemeyecek Duruma Ne Zaman Geldik?
Yayınlama: 24.09.2020
A+
A-

Ulusal medyada okuduğumuz ‘telefonu sadece pencere önünde çeken çocuğa il milli eğitim müdürü tablet hediye etti” haberi bizi ziyadesiyle üzdü.

Tabi burada çocuğun öğretmeni eve ziyarete gidiyor ve durumu sosyal medyadan paylaşıyor. Paylaşımı gören İl Milli Eğitim Müdürü çocuğa tablet hediye ediyor. Öğretmenimiz İl Milli Eğitime telefon açmak yerine neden sosyal medya paylaşımı yapıyor? Hadi o paylaştı kıymetli müdürümüz hediye tablet aldı bu basit iyilik neden ulusal medyaya servis ediliyor? Eve gidip hediye edilen bir tablet için aile ile fotoğtaf çektirmek ve yine bunu paylaşmak. Hani bir ev hediye etmiş olsanız eyvallah deriz ama bir tablet için bunu yapmak o makama yakıştı mı? Biz bu kadar mı uzaklaştık gönül ehli atalarımızın izinden? Bu kadar mı medyanın, sosyal medyanın esiri olduk?

İnsanımızın yaşadığı her mağduriyeti sosyal medyada paylaşarak mı gidermek zorundayız? Bir iki merciye telefon ederek alınacak bir tabletin sosyal medyaya oradan ulusal medyaya yansıması Anadolu irfanına ters düşer. Bu toprakların mayasına yakışmaz. Bu kadar küçük bir iyiliği o kadar çok büyütenler meyve veremezler. Ülkemize yakışmayan bu haberi aşağıda okuyabilirsiniz. Umarız ne öğretmenimiz nede İl Milli Eğitim Müdürümüz bir daha böyle bir hataya düşmezler.

“İki düşün bir söyle” demiş atalarımız. Ne de güzel demişler. “İki düşün bir paylaş” diye revize edelim biz onu.

Haber Ulusal Medyada Böyle Veridi

Köyündeki evinde annesinin telefonuyla sadece pencere önünde EBA’ya girebilen öğrenciye İl Milli Eğitim Müdürü tablet hediye etti.

Amasya’da merkeze bağlı Kızoğlu köyünde yaşayan 9 yaşındaki Boran, EBA platformundan canlı yayınlanan derslere katılabilmek için köyde bir süre internetin çektiği yer aradı.

Evinin penceresinin önünde internetin çektiğini fark eden Boran Vural, annesinin cep telefonunu camın önüne yerleştirerek derslere katılmaya başladı.

Vural’ın öğretmeni durumu fark edince öğrencisinin camın önünde derslere girdiği anı fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TABLET HEDİYE ETTİ

Sosyal medyadaki paylaşımı gören İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, evinde ziyaret ederek Vural’a tablet hediye etti.

Sosyal medyadaki fotoğrafın kendisini çok duygulandırdığını dile getiren Coşkun, “Fotoğrafı görünce hemen okul müdürü arkadaşımızla irtibata geçip, öğrencimizin yanına gelmek istedik. Gelirken de tabii ki öğrencimiz zor şartlarda uzaktan eğitim yaptığı için küçük bir hediye getirdik. Devlet ve Bakanlık olarak bu tür zor şartlarda eğitim alan öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız.” dedi.

“İNTERNET SADECE CAMIN ÖNÜNDEN ÇEKİYORDU”

Vural ise Coşkun’a teşekkür ederek, “İnternet sadece camın önünden çekiyor, oradan başka yerde giremiyorum EBA’ya. Zor da olsa derslerimi dinliyorum ve notlarımı alıyorum ama okulumu özledim. Bir an önce okuluma başlamak istiyorum.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.