Patpat Kazaları Sonrası Amacı Dışında Kullanıma Ceza

Patpat Kazaları Sonrası Amacı Dışında Kullanıma Ceza
REKLAM ALANI
18.08.2021
68
A+
A-

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, bölgede kullanılan ve halk arasında ‘patpat’ olarak bilinen tarım aracının amacı dışında kullanılmasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Kaymakam Çorumluoğlu, son günlerde artan patpat kazaları ve bu araçların amacı dışında kullanılmasına yönelik açıklamada bulundu. 

Çorumluoğlu, “Patpat dediğimiz makineler tarımsal araçlardır. Ama patpatın üzerine binip de düğüne gitmenin bir anlamı yok. Jandarma işte bunlara cezai işlem yapıyor. Neden, orada karınca kararınca bir kilogram fındık toplayıp da, bunu 27 liraya satan vatandaşımıza ceza kestiğimiz zaman biz devlet olarak üzülüyoruz. O vatandaşın canını korumak için de ceza yazmak zorunda kalıyoruz. Kimse kusura bakmasın, ben jandarmaya da emniyete de talimatı verdim. Çünkü insanları biz korumak zorundayız” dedi.

ÇORUMLUOĞLU’NDAN KASK UYARISI

Son günlerde Ereğli’de yaşanan motosiklet kazalarına değinen Kaymakam Çorumluoğlu, kask takımı ve hız limitine uyulması konusunda uyarılarda bulunarak, şunları söyledi:

“Ereğli’de motosiklet kullanımı, bisiklet kullanımı son derece arttı. Özellikle kask takımına, hız limitine uymamız gerekiyor. 

Bir de son zamanlarda sahilde görüyorum, yüksek sesle araçlarda müzik dinliyorlar. Millet sahilde kafasını dinliyor. Çimlerin üzerinde sandalyesinde otururken abartılı egzoz, yüksek sesle müziğe maruz kalıyor. Bir kişi orada müzik dinleyecek diye de bütün vatandaşı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Bunların hepsini gerekli çalışması yapılması için emniyete yazdık.”

Kaynak: Olay67

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.