“Pancar Üreticisinin Emeği” 35 Yıldır Erciş’te ki Fabrikada Değere Dönüşüyor

“Pancar Üreticisinin Emeği” 35 Yıldır Erciş’te ki Fabrikada Değere Dönüşüyor
REKLAM ALANI
22.09.2022
9
A+
A-

Van’ın Erciş ilçesinde 35. dönem şeker pancarı alım kampanyasında konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Erciş Şeker Fabrikası’nın aynı zamanda sanayinin yüz akı olduğunu belirterek, “İlimizin medarı iftiharı, tarımsal üretimin önemli bir unsuru olan fabrika, bölgemiz için çok önemli bir yatırımdır. Alım kampanyasının ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Erciş Şeker Fabrikası’nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, fabrikanın milletin alın teri ve emeğiyle bugünlere geldiğini söyledi.

Erciş Şeker Fabrikası’nın aynı zamanda sanayinin yüz akı olduğunu belirten Balcı, “İlimizin medarı iftiharı, tarımsal üretimin önemli bir unsuru olan fabrika, bölgemiz için çok önemli bir yatırımdır. Bunun farkındayız. Alım kampanyasının ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Üretim yapan çiftçilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Fotoğraf bilgisi: Van’ın Erciş ilçesinde 35. dönem şeker pancarı alım kampanyası başladı. Kampanya kapsamında Erciş Şeker Fabrikası’nda tören düzenlendi.Törende Vali Ozan Balcı, çifçileri tebrik etti.

Fabrika Müdürü Sezai Doğan ise fabrikada 585 personelle yaklaşık 212 bin ton pancarın işleneceğini belirtti.

Fabrikada günlük 2 bin 200 ton pancarın işlendiğini anlatan Doğan, “Kapasitemizi artırmak için gerekli gayreti gösteriyoruz. Aralıksız üretim yapacağız. 212 bin ton şeker pancarından 33 bin ton kristal şeker, 760 ton melas, 66 bin ton yaş pancar posası üretimi hedefliyoruz. 1988 yılından bu yana çalışan fabrikamız ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Kampanya döneminde 625 milyon lira katma değer hedefimiz var.” diye konuştu.

Programa, AK Parti Van milletvekilleri Abdulahat Arvas, Osman Nuri Gülaçar, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve çok sayıda çiftçi katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.