Özel Gereksinimli Bireyler İçin “Özelim Projesi”

Özel Gereksinimli Bireyler İçin “Özelim Projesi”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.11.2021
84
A+
A-

Sinop’ta Valilik öncülüğünde hayata geçirilen “Özelim Projesi” ile özel gereksinimli bireyler bir yıl süresince farklı dallarda spor yapma imkanı bulacak.

Sinop Valiliği’nce hazırlanan ve çeşitli kurumların desteğiyle uygulamaya konulan “Özelim Projesi”, Merkez Yeni Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programla başladı.

Bir yıl sürecek proje kapsamında özel gereksinimli bireylere 13 antrenör ve 40 görevli personel tarafından atletizm, badminton, masa tenisi, jimnastik , tenis, judo, güreş, yüzme ve bocce branşlarında eğitim verilecek.

Projenin açılışında bir konuşma yapan Vali Erol Karaömeroğlu, ulaşım güçlükleri ve pandeminin ortaya çıkardığı olumsuz durumların özel gereksinimli bireyleri etkilememesi için tüm adımları attıklarını söyledi.

9 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK

Projeyle özel gereksinimli bireylerin bu tür etkinlikkileri yapamayacaklarına dair önyargıyı ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Karaömeroğlu, şunları dile getirdi:

“Merkez Yeni Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi olmak üzere 3 tesisimizde gerçekleştirilecek projede ilk etapta 98 katılımcıya alanında uzman personel tarafından 9 branşta eğitim verilecek. Ayrıca komisyonca görevlendirilen diyetisyen, fizyoterapist, psikologlarımız eşliğinde özel gereksinimli bireylerimizin velilerine de destek verilecektir.”

Vali Karaömeroğlu ve beraberindekiler, daha sonra özel gereksinimli bireylerle masa tenisi ve bocce oynadı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.