“OSB’ler, Kentler İçin Motor Güç Konumunda”

“OSB’ler, Kentler İçin Motor Güç Konumunda”
REKLAM ALANI
23.09.2021
59
A+
A-

Vali Hulusi Şahin, MÜSİAD Batman Şubesi’nin geleneksel Dost Meclisi’nde iş insanlarıyla bir araya gelerek burada yaptığı konuşmada, Kozluk’ta OSB açmak istediğini, organize sanayilerin kent için bir motor güç konumunda olduğunu söyledi.

Batman Valisi Hulusi Şahin, son yıllarda yaşanan pandemiye rağmen Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişletme çalışmalarıyla birlikte Batman’da ciddi bir istihdam yaratıldığını ifade etti.

OSB’ye ilave edilen son etapta 70 parselin yatırımcıya tahsis edildiğini ifade eden Vali Şahin, bunların tamamlanmasıyla birlikte, 25–30 bin istihdama ulaşılacağını vurguladı.

İkinci OSB için çalışmaların devam ettiğini, 6 bin dönümlük devasa bir alanda kurulacağını kaydeden Vali Şahin, şunları söyledi:

KOZLUK’TA OSB KURULACAK

“Bu alan devreye girince sanayicinin arsa talepleri tamamen karşılanmış olacak. Ayrıca Kozluk’ta OSB’yi kurmak için çaba sarf ediyorum. Organize sanayiler, kent için bir motor güç konumunda. 

İlimizde tekstil sektörü ciddi anlamda gelişiyor. Bu sektördeki istihdam oranı oldukça yüksek. Ayrıca Batman ve Hasankeyf’te turizm yatak kapasitesini artırmamız gerekiyor. Bu konuda sizlere de iş düşüyor.” 

Kaynak: Batman Sonsöz

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.