“Ormanları Korumak, Vatanı Korumaktır”

“Ormanları Korumak, Vatanı Korumaktır”
REKLAM ALANI
02.08.2021
123
A+
A-

Orman Genel Müdürlüğü, son 6 günde çıkan 144 orman yangından 134’ünün kontrol altında olduğunu bildirdi. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise orman yangınlarının yüzde 90’ının insan kaynaklı olduğunu belirterek, “Ormanları korumak, vatanı korumaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 28 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerinde Türkiye’nin birçok ilinde çıkan toplam 144 orman yangınının 134’ü kontrol altına alındı. 5 ilde devam eden 10 yangını ise kontrol altına alma çalışmaları da hızla sürüyor. 

Tüm yangın ekipleri ile son ateş sönene kadar mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Pek çok noktada aynı anda başlayan ve henüz kontrol altına alınmayan Antalya Manavgat ve Marmaris yangınlarında maalesef can ve mal kayıpları yaşadık. Diğer yangınlarda da benzer durumların yaşanmaması için canla başla mücadelemiz sürüyor” ifadelerini kullandı. 

Karacabey ayrıca, “Biz, her can için mücadele ederken, özellikle sosyal medyada çok fazla spekülatif bilgi dolaşıyor. Herkesi resmi kaynaklardan bilgi almaya ve mücadeleye destek olmaya davet ediyoruz” açıklamasını yaptı. 

HERKES HASSASİYET GÖSTERMELİ

Yangından etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için devletin tüm imkanlarının seferber edileceğine dikkati çeken Karacabey şunları söyledi:

“Biz, her zaman olduğu gibi yangın sonrası alanın temizlenmesi, rehabilitasyonu ve yeniden ağaçlandırılması için çalışmaya devam edeceğiz. Ancak burada vatandaşlarımıza da büyük bir sorumluluk düşüyor. İstatistiklerle bilindiği gibi yangınların yüzde 90’i insan kaynaklı sebeplerden çıkıyor. Ormanları korumak vatanı korumaktır. Yeşil vatana sahip çıkmak için herkes hassasiyet göstermelidir.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.