Orman Yangınına Sebep Olan 7 Rus’a Tutuklama

Orman Yangınına Sebep Olan 7 Rus’a Tutuklama
Yayınlama: 25.10.2021
A+
A-

Antalya’da kamp sırasında yaktıkları ateş dolayısıyla orman yangınının başlamasına neden oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan Rus uyruklu 7 turist hakkında tutuklama kararı verildi.

Dünyada geçtiğimiz yaz aylarında sebebi belli belirsiz, kimine göre küresel güçlerin kasıtlı çıkardığı orman yangınları meydana geldi. Bu yangınlardan en çok etkilenen ülkelerden biri de Türkiye oldu. Türkiye’de yaz aylarında binlerce hektar ormanlık alan tamamen yandı veya hasar gördü.

Devletin ilgili kurumları yanan ormanlık alanları yeniden yeşillendirmek adına faaliyet yürütürken, 23 Ekim’de Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yeni bir yangın çıktı. Yangın, bir uçak ve 3 helikopterle havadan, 5 arazözle de karadan müdahaleyle söndürüldü.

TESPİTLER TURİSTLERE İŞARET ETTİ

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Konyaaltı ilçesinde 23 Ekim’deki orman yangınının söndürülmesinin ardından çıkış nedeninin tespit edilmesi için çalışma başlattı.

İncelemeler sürerken bölgede yürüyüş yapan bazı kişiler, yangının başladığı Sivri Dağ mevkiinde yabancı turist grubunun kamp yaptığı ve ateş yaktığı ihbarında bulundu.

Ekipler, bölgede kamp yapan 7 kişilik Rus turist grubunu gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 şüpheli, çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince “orman yangınına neden olma” suçlamasıyla tutuklandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.