OKA, Yeni Projelere Yoğunlaşacak

OKA, Yeni Projelere Yoğunlaşacak
REKLAM ALANI
31.07.2021
67
A+
A-

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı temmuz ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 119 projenin sürdüğü, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni proje havuzu oluşturulacağı bildirildi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2021 yılı Temmuz  ayı Yönetim Kurulu toplantısı, OKA Dönem Başkanı Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında, Amasya Valisi Mustafa Masatlı ev sahipliğinde,  yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Amasya‘da  gerçekleştirildi.

OKA Dönem Başkanı Samsun Valisi Zülkif Dağlı, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde faaliyet gösteren Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) 2021 yılı Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için Amasya’da bir aradayız” dedi.

Vali Zülkif Dağlı, şunları söyledi:

“2021 yılının ilk yarısını da COVID19 salgının etkisi altında geçirdiğimiz herkesin malumu olan bir gerçek. Üretim, istihdam, ürün ve hizmet tedariki başta olmak üzere pek çok alanda derinlemesine değişiklikleri yaşadığımız bir dönemin ardından 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle ülkemiz genelinde yeniden normalleşme süreci başladı. 

Biz de Orta Karadeniz Bölgesi’nde bütün kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek kuruluşları ile birlikte işbirliği ve istişare içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde kaynakların hızlı ve etkili sonuçlar elde edilmesi için kullanımı konusunda çalışmalarımızı yönlendireceğiz.”

119 PROJE DEVAM EDİYOR

Ajans portföyünde uygulaması devam eden 119 proje bulunduğunu hatırlatan Dağlı, projelerinin zamanında ve beklenen düzeyde ilerlemesinin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Bununla beraber yeni gelişmeler ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar paralelinde yeni proje fikirlerinin olgunlaştırılması yönünde önümüzdeki dönemde de ajans için en önde gelen hedef olacağını kaydeden Vali Dağlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

PROJE HAVUZU OLUŞTURULACAK

“Proje fikirlerinin yıl içerisinde yapılacak istişare ve çalışmalarla geliştirilmesi, projelerin daha erken aşamada tespit edilebilmesi ve bu programlara yönelik daha uzun vadeli bir projeksiyonun yapılması için Ajansımız bünyesinde proje havuzu oluşturulacaktır. 

Ajansımız koordinasyonunda bölgemizde bütün kurum ve kuruluşların proje planlaması ve yönetiminde acil sorunlara odaklanması ve gerçekçi çözümler öngören bir çalışma yaklaşımı benimsemesinin bölgemizde yeni yatırımların önündeki eksiklikleri gidermek noktasında çok önemli bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyim. 

Buradan, bölgemizde ajansımızın öncelikleri ile uyumlu proje fikri olanları ajans ofislerine bu fikirlerini paylaşmaya davet ediyorum. Toplantımızın bölgemiz için başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.