Öğretmenin Evinin İşaretlenmesine İlişkin Soruşturma

Öğretmenin Evinin İşaretlenmesine İlişkin Soruşturma
Yayınlama: 29.11.2021
A+
A-

Şanlıurfa Valiliği, Harran ilçesinde bir öğretmenin evinin klima borusunun yakıldığı ve duvarının işaretlendiğine yönelik iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, olayın titizlikle soruşturulduğunu bildirdi.

Valilikten, bazı basın yayın organlarında yer alan “Ateş yakıp duvarını işaretlediler” başlıklı haber üzerine açıklama yapıldı.

Harran ilçesinde öğretmenlik yapan S.A’nın 27 Ekim’de Harran Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığı başvuruda, evinin dış duvarına birtakım işaretler çizildiğini ifade ederek şikayette bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu tespit edilen 11 yaşındaki bir çocuk, ailesi ile güvenlik güçlerince Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmiş, yapılan görüşmeler neticesinde herhangi bir tehdit unsurunun bulunmadığı kanaatine varan S.A. şikayetinden vazgeçmiştir.”

ADLİ VE İDARİ TAHKİKAT

Açıklamada, bu olaydan bir ay sonra S.A’nın yeniden şikayette bulunduğu aktarılarak, “27 Kasım günü akşam saatlerinde, evinin duvarına kırmızı sprey boyayla şekiller çizildiğini ve eşinin Alevi olması sebebiyle bunun yapıldığını iddia ederek yeniden şikayetçi olan S.A’nın ikinci başvurusu üzerine aynı gün kapsamlı adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Şikayet üzerine söz konusu evin çevresinde yapılan incelemelerde, klima borusunda herhangi bir ateş veya yanık izine rastlanmadığı aktarılan açıklamada, “Evin, çocukların sıklıkla oyun oynadığı merkezi bir yerde olduğu tespit edilmiştir. Tarih boyunca farklı kültür ve anlayışların barış ve kardeşlik içinde birlikte yaşadığı, engin bir hoşgörü ikliminin hakim olduğu Şanlıurfa’da ve özelde Harran ilçemizde bugüne kadar bu türden rahatsızlık veren en küçük bir olay yaşanmamış olup, konu tüm yönleri ile titizlikle soruşturulmaktadır” bilgisi paylaşıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.