Öğrenciler Başka Hayatlara Dokunacak

Öğrenciler Başka Hayatlara Dokunacak
REKLAM ALANI
30.09.2019
222
A+
A-

Pamukkale Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından hayata geçirilen ‘Başka Hayatlar Da Var’ projesinin protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğrenciler, PASVAK’ın yemek dağıtım organizasyonlarına katılacak.

Pamukkale Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından hayata geçirilen ‘Başka Hayatlar Da Var’ projesinin protokolü, kaymakamlıkta düzenlenen törenle imzalandı. Törene; Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, Başkan Yardımcısı Kerim Çıralı katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Balcıoğlu; “Sabır, empati, şükretmek ve israf etmemek gibi değerlerimizi, okullarımızda öğretim başlığı altında en güzel şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Bu değerlerimizin derslerde anlatılanın da ötesine geçerek somut uygulamalar ile pekiştirilmesinin yararlı olacağını düşündük ve vakfımızla buluştuk. Öğrencilerimizin ve eğitimcilerimizin de katkısı ile ‘Başka Hayatlar Da Var Projesi’ni başlattık. Mart başında 4 okulumuzdaki öğrencilerimiz ile başlayan projemize şu ana kadar 80 öğrencimiz dahil oldu. Bu öğrencilerimiz tamamen gönüllü öğrenciler. Gözleme katılan öğrenciler okullarında gözlemlerini diğer arkadaşları ile paylaştığı için diğer öğrencilerimizde projede yer almayı çok istiyorlar.

Ancak vakfımızın 5 aracı olması nedeniyle günde 10 öğrencimiz projemize dahil olabiliyor. Öğrencilerimizi seçmek için gönüllülerin içinden kura çekmek zorunda kalıyoruz. Öğrencilerimiz yoksul bir ailenin yemek dağıtım aracını gördüklerindeki sevinçlerine, yemeği aldıktan sonraki minnettarlıklarına şahit oluyorlar. Öğrencilerimiz online olarak doldurdukları formlarda; ‘artık israf etmeyeceğim, benim yaşadığım hayat onların hayal ettiği hayat, halime şükredeceğim, bundan sonra daha paylaşımcı ve yardımsever olacağım’ gibi tam da arzu ettiğimiz değerlerimizi hatırladıklarını belirtiyorlar. Bazı öğrencilerimizin velilerini aradığımda velilerimiz çocuklarındaki değişimden bahsediyorlar” dedi.

“BİNLERCE GÖNLE DOKUNDUK”

01 Mart 2019 tarihinde başlayan ‘Başka Hayatlar Da Var’ projesi kapsamında binlerce öğrenci ile buluştuklarını belirten PASVAK Başkanı Bülent Topuz “Sayın Kaymakamımız Hayrettin Balcıoğlu’nun görüşleri için teşekkür ederim. Yaptığımız işin samimiyetini çok güzel bir şekilde ifade ettiler. Böyle bir proje akıllarından geçtiğinde PASVAK’ı tercih ettiler. PASVAK yaptığı işler ve faaliyetler de bir platform gibi. Proje bizim belki 10 yıldır, okullar kapandıktan sonra ortaokul ve lise seviyesindeki çocuklara gönüllülük esası üzerinden ve velilerin oluru ile öğrencileri birer hafta çalıştırdık. Biz burada ‘bir gönle dokunabilirsek’ diye yola çıktık. Fakat binlerce gönle dokunduğumuzu fark ettik. Ben bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.