Netanyahu seçimler öncesi işgal vaad etti

Netanyahu seçimler öncesi işgal vaad etti
Yayınlama: 06.04.2019
A+
A-

İsrail’de yapılacak seçimler öncesi anketlerde hezimet yaşayan Netanyahu Siyonistlerin oyunu alabilmek için İşgal vaad etti. Netanyahu, yeniden seçilmesi halinde Batı Şeria’yı ilhak edeceğini ifade etti.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarıyla gündeme gelen İşgalci İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu, 9 Nisan’da yapılacak erken seçimi kazanmak için işgal vaadinde bulundu. Netanyahu canlı yayında ‘Filistinlilere ait olan Batı Şeria’ bölgesindeki işgali genişleteceğini bildirdi.

Seçimi kazanmak için saldırgan dil kullanıyor

Ülkede seçime bir aydan az süre kalırken anketlerde ikinci sıraya düşen Netanyahu, fanatik Yahudilerin oylarını alabilmek için her yolu deniyor. Hakkında yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma gibi üç ayrı soruşturma dosyası bulunan ve İsrail Başsavcısı’nın seçimin ardından bu dosyalara ilişkin kararını açıklaması beklenirken, Netanyahu’nun seçim öncesi kullandığı ayrıştırıcı ve saldırgan dil dikkati çekiyor.

Arap-Yahudi çekişmesi istiyor

Netanyahu ayrıca seçimdeki en yakın rakibi olarak gösterilen eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ile eski gazeteci Yair Lapid’in kurduğu “Mavi Beyaz” ittifakının seçimden sonra İsrail vatandaşı Filistinlilerin partileriyle koalisyon kurmayı planladığını iddia etti.

Bu iddiasını gündemde tutmak için de seçim kampanyasında “Bibi veya Tibi” sloganını kullanmaya başladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.