Nesibe Teyzenin Hayır Duasını Aldılar

Nesibe Teyzenin Hayır Duasını Aldılar
REKLAM ALANI
05.08.2021
137
A+
A-

Adana’nın Kozan ilçesinde 28 Temmuz’da çıkan orman yangınında evlerinde annesiyle alevler arasından kalan Nesibe Öndeş, kendilerini kurtaran ekip ile buluştu.

Kızlarsekisi Mahallesi’nde 28 Temmuz’da çıkan yangında evlerinin dört bir yanına alevler ulaşınca 92 yaşındaki Mesude Yücel ile birlikte yaşayan Nesibe Öndeş (60), jandarmayı arayarak yardım istedi.

Bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerine katılan Yüreğir Belediyesi Arama Kurtarma (YAKUT) ekibi telefonla irtibat kurdukları Nesibe Öndeş’i karanlık ve duman içinde uzun süre aradılar. Tam vaz geçecekleri sırada Nesibe teyzenin fenerini dumanlar arasında fark eden YAKUT ekibinde bulunan Şafak Urşavaş. dumanlar ve alevlerin içinden geçerek Nesibe Öndeş ve annesi Mesude Yüce’yi evin ilerisinde yarı baygın halde ulaştı. Daha sonra yakında bulunan AFAD yetkilisi Mehmet Alboğa’dan destek alan ekip, anne kızı yangının arasından çıkardı.

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN ZİYARET

Yangının ardından Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, YAKUT ekibi ile birlikte Nesibe Öndeş ve 90 yaşındaki annesi Mesude Yüce’yi alevlerin içinden kurtaran Şafak Urşavaş ile birlikte ziyaret ederek hayır duasını aldı.

Nesibe Öndeş kendisini ve annesini alevlerden çıkaran YAKUT görevlisi Şafak Urşavaş ve Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’i karşında görünce duygu dolu anlar yaşandı. YAKUT görevlisine “Sen benim artık oğlumsun, can borcum var” diyen Nesibe Öndeş, gözyaşlarını tutamadı.

DEVLETİMİZ VATANDAŞININ YANINDA

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Nesibe teyzenin hayır duasını almaya geldiklerini belirterek, “Bir kişiyi kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir. Biz buna inanıyoruz. Teyzemizin hayır duasını almaya geldik. Devletimiz tüm imkanları ile vatandaşlarımızın yanında. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Valimiz, belediyelerimiz, kaymakamlığımız, Kızılay, AFAD, bakanlığımız, tüm ekipler sahada. Tez zamanda bu sıkıntılar giderilecek. Allah bir daha bugünleri göstermesin” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.