Nehir Manzaralı Otel, Öğrenci Yurdu Oldu

Nehir Manzaralı Otel, Öğrenci Yurdu Oldu
Yayınlama: 30.10.2021
A+
A-

Amasya Valiliği, barınma sorunu yaşayan üniversiteli kız öğrenciler için İl Özel İdaresi’ne ait 3 yıldızlı oteli tahsis etti.

Yeşilırmak Nehri kıyısında seyrine doyumsuz manzaraya sahip otele yerleşen yaklaşık 150 öğrenci, yıl sonunda yapımı tamamlanacak yurtlara geçecek.

Amasya’da öğrenim gören üniversite öğrencileri eğitim sezonu öncesi barınma sorunu ile karşı kaşıya kaldı. Vali Mustafa Masatlı, sorunun çözümü için devreye girdi ve İl Özel İdaresi’ne ait 3 yıldızlı oteli kız öğrencilere tahsis etti. 

Yeşilırmak nehri kıyısında seyrine doyumsuz manzaraya sahip otele yerleşen yaklaşık 150 öğrenci, yıl sonunda yapımı tamamlanacak yurtlara geçecek. Öğrenciler otele sadece devlet yurtlarında ödedikleri ücreti ödüyor. 

Kentte merkezinde bin, Merzifon’da 500, Gümüşhacıköy’de ise 300 kişi kapasiteli yurt binası inşaatlarının devam ettiği bildirildi.

KESİN ÇÖZÜM YIL SONUNDA

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, eğitim-öğretim yılı başında kısmi olarak yurtlarla ilgili sorunlar oluştuğunu belirterek, “Yurt sorunu ortaya çıkınca şehrin en güzel yerindeki oteli, kız öğrencilerimize açtık. Otel, şehrin en güzel yerindedir ve öğrencilerimiz kalmaya devam ediyor. Tabii bu geçici bir süre ile olacak. Kesin çözüm yıl sonunda olacak. İl merkezimizde bin kişilik yurdumuzu hizmete açıyoruz. Merzifon’da 500, Gümüşhacıköy’de 300 kişilik yurdumuzu hizmete alacağız. İnşallah önümüzdeki yıl da ilimizde öğrencilerin barınması ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağız” dedi.

GAYET İDEAL ŞARTLARI TAŞIYOR

Yurt sıkıntısı yaşadığından dolayı 2 hafta okula gelemediğini belirten Naile Şen, “Yurdu aradım ‘misafir olarak kalabilir miyim?’ diye. Onlar da bana burayı tavsiye ettiler ‘biz sizi arayacağız’ dediler. Buraya yerleştim ve çok güzel burası. 3 yıldızlı otelde kalmaktan çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Zeynep Alpsoy ise “Mardin’den geliyorum. Burada bir yurt problemi yaşıyorduk. Yurt probleminden dolayı sağ olsun valimiz ilgilendi. Şu anda 3 yıldızlı otelde kalıyoruz. Bizim için gayet ideal şartlara sahip bir otel” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.