Mülkiye Başmüfettişi Abdulkadir Topçu Vefat Etti

Mülkiye Başmüfettişi Abdulkadir Topçu Vefat Etti
Yayınlama: 05.09.2021
A+
A-

Mülkiye Başmüfettişi Abdulkadir Topçu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti..

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1986 yılında mezun olan ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Abdulkadir Topçu’nun vefatı mülkiye camiası, Türk idare teşkilatı ve siyaset dünyasında büyük üzüntü yarattı; çok sayıda başsağlığı mesajı yayımlandı.

Mülkiye camiasında ve İçişleri Bakanlığı çevrelerinde “Meslek büyüğü” olarak anılan, sevgi ve saygı duyulan bir kişiliğe sahip olan Abdulkadir Topçu’nun cenazesi, Ankara’da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

“YİĞİT MALATYALI…”

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Abdulkadir Topçu’nun vefatı ile ilgili yayımladığı mesajda, “Yiğit Malatyalı, canım kardeşim. Mülkiye Müfettişi Abdülkadir Topçu vefat etti. Öyle kolay söylenemiyor ki. Allah rahmet eylesin ‘sağlam adam.’ Mekânın cennet olsun. Rabbim yakınlarına, sevenlerine hepimize sabırlar versin. Milletimizin başı sağ olsun. İyi bilirdik” dedi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun da askerlik arkadaşı olduğunu belirttiği Abdulkadir Topçu’nun ölümünden duyduğu üzüntüyü, “Mülkiye Başmüfettişi, askerlik arkadaşım sevgili dostum Abdülkadir Topçu’nun covid-19 illetinden vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sevgili kardeşime Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim” sözleri ile dile getirdi.

Bazı valiler ve kaymakamlar da Abdulkadir Topçu’nun vefatı dolayısıyla üzüntülerini yayımladıkları mesajlar ile dile getirdiler.

Kaynak: Malatya Haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.