Muhtarlar, İnsanlığın Yeşerdiği Cudi Dağı’nda

Muhtarlar, İnsanlığın Yeşerdiği Cudi Dağı’nda
MOBİL REKLAM ALANI
19.10.2021
132
A+
A-

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Silopi Kaymakamı Kuruca muhtarları, Hz. Nuh’un gemisinin indiği ve insanlığın yeşerdiği Cudi Dağı’na götürdü.

Silopi Kaymakamlık bahçesinde Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen törende, Atatürk büstüne çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Silopi Kaymakamlığı’nca düzenlenen etkinlikte, Kaymakam Can Kazım Kuruca ve muhtarlar Cudi Dağı’na çıktı.

Kaymakam Kuruca, Muhtarlar Günü dolayısıyla program düzenlediklerini, 40 muhtar ile Cudi Dağı’nın Sefine bölgesine çıktıklarını söyledi.

KADİM TOPRAKLARA ZİYARET

“Sefine Hazreti Nuh’un gemisinin bulunduğu yer. İnsanlığın yeniden yeşerdiği topraklar. Burası binlerce yıldır insanlığa ev sahipliği yapmış. Yahudiler’den Hıristiyanlar’a oradan biz Müslümanlar’a kadar gelen kadim topraklardır” diyen Kuruca, hain terör örgütü nedeniyle yıllardır vatandaşların bu bölgeyi ziyaret edemediğini belirtti.

Kuruca, koınuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın İçişleri Bakanımız, Şırnak Valimizin himayelerinde yürütülen çalışmalar neticesinde Cudi Dağı artık terörden temizlendi. 

CUDİ, ARTIK TERÖRLE ANILMAYACAK

Cudi Dağı Sefine bölgesi Şırnaklılar’a, Silopililer’e bütün dünya insanlarına ev sahipliği yapacak şekilde ziyarete açık hale geldi. Bu kutsal ziyarete bütün misafirlerimizi bekliyoruz. 3 kadim dinin de temsilcilerini burada ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyacağız.”

Cudi Dağı’nın artık terörle anılmayacağını aktaran Kuruca, bu bölgelerin turizmle, ziyaretlerle binlerce yıldır hak ettiği şekilde anılmaya devam edileceğini vurguladı.

Kuruca, “Bize destek veren askerlerimize, jandarmamıza, polisimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Onların bu bölgede yapmış oldukları çalışmalar ile artık terör bu bölgelerden temizlendi. Bu bölgeler artık yalnızca güzel hikayeler, mutlu hikayeler ile anılsın” ifadelerini kullandı.

Muhtar Nihat Birlik de Cudi Dağı’na çıkmanın heyecanını yaşadığını dile getirerek, bölgede huzurun devam etmesini istediğini söyledi.

Cudi Dağının teröristlerden temizlendiğini ifade eden muhtar Lezgin Yağız ise, bölge halkının yıllardır terörden çok çektiğini anlattı.

Yağız, bölgede huzurun sağlanmasıyla Cudi Dağına çıktığı için mutlu olduğunu ifade etti.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.