Milli Servet Koruyucularına Şıldak’tan Ziyaret

Milli Servet Koruyucularına Şıldak’tan Ziyaret
REKLAM ALANI
01.08.2021
78
A+
A-

Türkiye’yi yasa boğan orman yangınlarının Balıkesir’de de yaşanmaması için Vali Hasan Şıldak’ın talimatıyla birçok tedbir alınıyor. Orman yangınıyla mücadele de ilgili tüm kurumlar İl genelinde teyakkuz durumunda görev yapıyor.

Vali Hasan Şıldak ormanları korumak için görev başında olan personeli ziyaret etti. Vali Şıldak, milli servet olan ormanları koruyan personeli ziyaretinde; Altınoluk Orman İşletme Şefliği, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Edremit Grup Amirliği, Kadıköy Jandarma Asayiş Noktası ve Karadağ Yangın Gözetleme Kulesi’nde incelemelerde bulundu.

Personele özverili çalışmaları için teşekkür eden Şıldak, tedbirler hakkında bilgi aldı.

SORUMSUZ DAVRANIŞLAR YEŞİL ÖRTÜYÜ KARARTABİLİR

Vali Şıldak, Balıkesir olarak bu süreci en hassas şekilde yönetmek için alarm durumunda olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bütün birimlerimiz sahada. Hazırlıklarımızı yaptık ve her gün güncelliyoruz. Çıkan yangınlara en hızlı şekilde müdahale ediyoruz. 

Muğla ve Antalya’da devam eden yangınların bir an önce kontrol altına alınması için dua ediyoruz, personelimize Allah’tan güç vermesini diliyoruz. 

Bütün vatandaşlarımızı bu günlerde ormanlara karşı çok daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Çok basit ihmaller, sorumsuz davranışlar bu yeşil örtüyü karartabiliyor. Ağaç ve ot olan, bitki olan her ortamda ateşten uzak durulması bir mecburiyet.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.