Millet İttifakı’nda ‘CHP’li Belediyeler’ Çatlağı

Millet İttifakı’nda ‘CHP’li Belediyeler’ Çatlağı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.01.2022
62
A+
A-

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olmak üzere CHP’li belediyelerin ve başkanlarının kendilerini yok saydıklarını söyledi. CHP’lilerin hiçbir konuda istişarede bulunmadığını belirten Çelik, “CHP’li belediyeler ve başkanları, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İYİ Parti’nin oylarıyla seçildiklerini unutmuş görünmektedirler. Kabul edilemez” dedi.

Türkiye’de siyasi partiler 2023 yılında yapılacak seçimler için hazırlıklarını sürdürürken, AK Parti ile MHP’nin temellerini attığı Cumhur İttifakı birlikte yoluna devam edecek.

CHP ile İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nda ise her gün yeni belirsizlik ortaya çıkıyor.

Muhalefet partileri arasındaki ittifakın mimarları arasında yeni kriz, belediye tartışması oldu.

İYİ PARTİLİ ÇELİK: “BİZİ YOK SAYIYORLAR”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, sosyal medya hesabından başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere, CHP’li belediyeler ile başkanlarına tepki gösterdi.

CHP’li belediyelerin kendileriyle istişare etmediklerini ve İYİ Parti il ilçe teşkilatlarıyla milletvekillerini yok saydıklarını söyleyen Çelik, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“2019 mahalli seçimlerinde, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere AK Parti’nin kaleleri Millet İttifakı (İYİ Parti ve CHP) tarafından kazanıldı. Ancak, CHP’li belediyeler ve başkanları (özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Millet İttifakı çatısı altındaki ittifak ortakları İYİ Parti’nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler. İYİ Parti, ittifak gereklerine her türlü saygıyı gösterip bu iş birliği için her türlü gayreti sürdürürken CHP’li belediye ve belediye başkanlarının bu tavrı asla kabul edilemez.

Aynı yaklaşımın, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerini Millet İttifakı’nın kazanmasından sonra da devam edeceği ortadadır.

Bu sebeple, 2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP’nin yapacağı ittifak müzakerelerinde CHP’nin bugünkü tavrı belirleyici olacaktır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.