MİA’nın Önceliği “Gönlü Alınmayan Kalmasın”

MİA’nın Önceliği “Gönlü Alınmayan Kalmasın”
Yayınlama: 01.01.2022
A+
A-

Türkiye’nin 81 ilinin valisi, 973 ilçe kaymakamı ve diğer mülki idare amirlerinin (MİA) önceliği vatandaşa hizmet. Her ilimizde vatandaşa hizmet imkanlar ölçüsünde sürdürülürken Kocaeli Valiliği “Gönülden Gönüle” projesiyle 2021 yılını şehit yakınları ve gazileri ziyaret ederek kapattı. Kuşkusuz “Gönülden Gönüle” projesi yeni yılda da devam edecek.

Bu ülkede 20 yıldan fazla uzun bir süre İstanbul’da ulusal medya mensubu olarak görev yaptığım süre içerisinde gündem olan haber dışında valilik ve kaymakamlık ile irtibatımız olmadı.

Bir süredir, bugün ve Rabbim ömür verirse yarın mülki idare amirlerinin, gönül almayı, hizmeti, vatandaşın ağlayışında ve gözlerindeki tebessümde her zaman yanında olacağını gördüm/göreceğim. 

Kocaeli’ne özel bir ayrılacağımız yok, MİA olarak yürütülen hizmetleri bazen gözyaşlarıyla düzenleyip sizlerin hizmetine sunuyoruz. Sitenizde paylaştığınız güzellikleri her gün takip ediyoruz ve haber niteliği var ise düzenleyip burada paylaşıyoruz.

BUGÜN KOCAELİ’NDEYİZ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un talimatlarıyla “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında tüm şehit yakınları ve gaziler ziyaret edilerek, gönüllerine dokunulmaya devam ediliyor. 

Gönlü alınmayan tek bir şehit yakını ve gazi kalmayıncaya dek ziyaretlerini yapmak üzere görevlendirilen vali yardımcıları, Kocaeli genelinde yaptıkları hane ziyaretlerine 2021 yılının son gününde Çayırova, Gebze ve Kartepe ilçelerinde devam etti. 

Gebze ilçesinde ikamet eden 2 şehit ailesi ile 4 gazi ve gazi ailesini hanelerinde ziyaret eden, bir ihtiyaç ve talepleri olup olmadığını soran Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, onlarla hemhal olarak hayır dualarını almaya, gönül köprüleri kurmaya devam etti. 

Vali Yardımcısı İsmail Gültekin Gebze’nin Mevlana ve Osman Yılmaz mahallelerinde ikamet eden şehitler Ahmet Şahin ve Murat Kaya’nın ailelerine de ziyarette bulundu.

Vali Yardımcısı Vali Gültekin daha sonra da Çayırova’da şehit ve gazi evlerini ziyaret ederek, talep ve sorunlarını dinledi. Gültekin, bu ailelere devletin her zaman yanlarında oldukları mesajı verdi.

Gazi Hasan Uzun, Ekrem Ergün ve Oğuzhan Yuca’nın evlerine misafir olan, bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, onur abideleriyle yakından ilgilenerek hal ve hatırlarını sordu.

KARTEPE’DE 5 GAZİ VE AİLESİNE ZİYARET

Kartepe ilçesinin farklı mahallelerinde ikamet eden gaziler Nizamettin Doğru, Sabri Gül, İsmail Uzun, Servet Pop ve Hasan Fehmi Bayrak’ın evlerine misafir olan, bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, hal ve hatırlarını sordu.

Aileler ve gazilerle bir süre hasbihal eden, yılın son gününde onları yalnız bırakmayan MİA, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimizin emanetleri ve kahraman gazilerimiz için ne yapsak azdır. Şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyoruz. Allah sizleri sevdiklerinizle cennetinde buluştursun” diyerek Vali Seddar Yavuz’un yeni yıl mesajını iletti.

Gerçekleştirilen ziyaretlerden dolayı onur duyduklarını belirten gaziler ve şehit aileleri, “Hatırlanmak çok güzel. Her zaman yanımızda olan, bizleri unutmayan sayın valimize ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, memnuniyetlerini belirttiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.