Mezun Olduğu Liseye Kütüphane Yaptırdı

Mezun Olduğu Liseye Kütüphane Yaptırdı
Yayınlama: 10.11.2021
79
A+
A-

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında 25 yıl önce mezun olan hayırsever vatandaş tarafından yaptırılan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’nde oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan proje kapsamında Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’nde hayırsever Bekir Onur Gökbayrak’ın katkılarıyla oluşturulan kütüphanenin açılışı için tören düzenlendi.

Vali Akın, törende yaptığı konuşmada, proje çerçevesinde Kırşehir’de 30 okulda kütüphane imkanlarının iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

KÜTÜPHANESİ OLMAYAN OKUL KALMAYACAK

Hayırseverlerce eğitime sağlanan katkıları çok önemsediklerini vurgulayan Akın, şöyle devam etti:

“Proje kapsamında ilimizde de kütüphanesi olmayan okullarımızın kütüphaneye kavuşturulması, mevcut kütüphanelerin de iyileştirilmesine yönelik çalışmalara başlanılmıştır. Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’nden 1996 yılında mezun olan ve şu anda yurt dışında yaşayan hayırsever Bekir Onur Gökbayrak, okulumuzda bu kütüphanenin oluşturulmasını sağlamıştır. Kendisine bu duyarlı davranışından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. 

Öğrencilerimizin kitapla buluşacağı, en doğru bilgilere ulaşacağı, kendilerini geliştirmesine önemli katkılar sunacak kütüphanenin hayırlı olmasını diliyorum.”

Hayırseverin adının verildiği kütüphanenin açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Okul Müdürü Ali Demir, hayırseverin annesi Fatma Gökbayrak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Akın, açılışın ardından kütüphaneyi inceledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.