“Mersin’in Acil İmara İhtiyacı Var”

“Mersin’in Acil İmara İhtiyacı Var”
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.09.2021
79
A+
A-

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin’in acil olarak imara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Çünkü bu sadece Akdeniz’in değil, şehrin bütün imajını değiştirecek bir plandır. Aslında biz bunu 8-9 ay önce sonuçlandırmıştık. Fakat Büyükşehir Belediyesi 1/5000’likleri geçirmediği için biz de geciktik” dedi.

Akdeniz Belediye Meclisi eylül ayı ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Mustafa Gültak başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 8 Nisan 2021 tarih ve 166 sayılı kararıyla onaylanıp askı süresi tamamlanan Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli İlçeleri 1/5000 Ölçekli İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı kararlarına uygun olarak hazırlanan Akdeniz İlçesi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı birinci etabı ile ilgili komisyon raporları oybirliğiyle kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR’E ÇAĞRIDA BULUNDU

Meclis üyelerinin gündeme ilişkin konuşmalarının ardından bir değerlendirme yapan Başkan Gültak, “1/1000’lik birinci etap, birinci bölümü bu. Tüm bürokratlarımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Aslında biz bunu 8-9 ay önce sonuçlandırmıştık. Fakat Büyükşehir Belediyesi 1/5000’likleri geçirmediği için biz de geciktik” dedi

Halen birinci etabın ikinci bölümünü beklediklerini, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın üstüyle ilgili revizyon imar planını hazırladıklarını, ancak Büyükşehir Belediyesi’nde henüz bu konuda adım atmadığını belirten Güntak, şunları söyledi:

“Ama hala 5 binlik ortada yok, Meclis’e gelmedi. Söz konusu bulvarın altında çok fazla arazi yok. Ama üstünde ihtiyaç acil. Buradan Büyükşehir meclis üyelerimize ve Başkan Vahap Seçer’e sesleniyorum. Akdeniz’in birinci etap ikinci bölümünü hızlı bir şekilde bitirelim. Memleketin, Mersin’in imara ihtiyacı var” diye konuştu.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.