Mersin’de CHP’li Gruptan Yerel Gazeteye Saldırı

Mersin’de CHP’li Gruptan Yerel Gazeteye Saldırı
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.02.2022
32
A+
A-

Mersin CHP Gençlik Kolları yöneticilerinin de bulunduğu bir grup, “yalan haber” iddiasıyla protesto ettikleri yerel gazetenin bürosuna yumurta ve boya attı.

Aralarında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz ve CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer’in de olduğu grup, Haberci Gazetesi’nin merkez Akdeniz ilçesindeki bürosunun önünde toplandı.

“Satılık kalemler” sloganları atan grup, “yalan haber” iddiasıyla büro önüne kalem ve yem döktü, daha sonra ofise ve çalışanlara yumurta ile boya fırlattı.

Grup, olaydan sonra slogan atarak dağıldı, iş yerleri ve ekipmanları zarar gören gazete çalışanları ise eylemcilerden şikayetçi oldu.

SALDIRIYA TEPKİ

Kentteki basın mensupları, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) öncülüğünde aralarında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz ve CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer’in de olduğu grubun, yumurtalı ve boyalı saldırıda bulunduğu gazetenin merkez Akdeniz ilçesindeki bürosunun önünde toplandı.

Meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileten gazeteciler, olaya tepki gösterdi. MGC Başkanı Kaya Tepe, burada yaptığı açıklamada, yaşanan olayın demokrasi ve basın özgürlüğü açısından endişe yarattığını söyledi.

Olayın kabul edilemez bir durum olduğunu ifade eden Tepe, “Her açıklamasında demokrasiden, insan haklarından, basın özgürlüğünden bahseden bir siyasi partinin gençlik kollarının bu vandallığın yapması tam bir rezalettir. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Bu sadece Haberci gazetesine değil Mersin’deki tüm basın kuruluşlarına ve gazetecilere yapılmış bir tehdit ve saldırıdır. Haberci gazetesine yapılan tehdit ve saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sorumluların hak ettikleri cezayı almasını istiyoruz.” diye konuştu.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Mersin Emniyet Müdürlüğünce gazete çalışanlarının şikayeti üzerine başlatılan çalışma kapsamında, kimliği tespit edilen 26 kişiden 18’inin ifadesine başvuruldu. Eyleme katılan diğer kişilerle ilgili çalışmaların sürdüğü bildirildi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, dün sosyal medya hesabından, konuyla ilgili partisince disiplin soruşturması başlatıldığını duyurmuştu.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.