Mersin Valiliği: Memurlar Mevzuatın Dışına Çıktı

Mersin Valiliği: Memurlar Mevzuatın Dışına Çıktı
REKLAM ALANI
22.08.2021
87
A+
A-

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın ihbar üzerine aracını durduran trafik polisine hakaret etmesi tepkiyle karşılanırken, Mersin Valiliği ilgili memurların mevzuatın dışına çıktığını açıkladı.

Mersin Erdemli’de, 18 Temmuz 2021 günü AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracının ihbar üzerine durdurulmasıyla ilgili Mersin Valiliği’nden açıklama geldi. 

Açıklamada, CHP’li Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın yaptığı sosyal medya paylaşımıyla olayı çarpıttığı vurgulandı.

“OLAY TAMAMEN ÇARPITILMAKTADIR”

Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır.

Bahse konu olayda Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. 

Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen, polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir.

İHLAL VAR İSE TUTANAK TUTULUR

İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği, ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.”

CHP Milletvekili Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli’de bir polis uygulamasında AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmiştir” iddiasında bulunmuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.