“Meclis’te Milleti Temsil Etme Karakteri Yok”

“Meclis’te Milleti Temsil Etme Karakteri Yok”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.11.2021
62
A+
A-

Bingöl’de esnaf ziyareti sırasında şehit ağabeyine küfür eden İyi Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, şehit aileleri ve gaziler tarafından yoğun tepki gördü. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Türkkan’ın milleti Meclis’te temsil etme karakterinin olmadığını söyledi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine küfür edilmesine ilişkin bir tepki de daha önce TBMM’de fotoğrafını çekip “Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?” paylaşımıyla hor gördüğü Şehit Kaymakam babası Asım Safitürk’ten geldi.

Mardin’in Derik ilçesi Kaymakamı olduğu sırada terör örgütü PKK tarafından düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk,Türkkan’ın şehit yakınlarına hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdiğini söyledi.

MECLİS ZİYARETİNİ HATIRLATTI

TBMM’ye girdikten sonra kendisinin Lütfü Türkkan tarafından hakarete uğradığı olayı anlatan Asım Safitürk, şunları kaydetti:

“Biz memlekete ağır bir bedel ödemiş vatandaşız. Milletimizden çok ilgi, alaka gördük, milletimizin Meclisi’ne gittik. Oraya gitmişken ben Meclis’e girmek istediğimi söyledim. Milletvekillerinin dışındaki kişilerin, vatandaşların giriş yaptığı yerden Meclis’e girdik. 

O esnada aşağıdan birisinin bana el salladığı söylenildi, ben de sevgi gösterisi sandım ve el salladım. Daha sonrasında televizyona düşmüş, benim için ‘bu herifte kim’ demiş. Ağır ve argo bir kelime bu, olay yaşandığı zaman gereken cevabı verdik ama üzüldük tabi. Daha sonrasında telefonlar geldi bana ve tenkit ettiler onu, milletimiz sahip çıkıyor. O kadar milletvekili ve parti varken orada hiç kimse bir şey söylemedi hatta terörü destekleyen milletvekilleri bile bize laf atmadılar da İYi Parti denen ve millete yakın görünen partiyi temsil eden bir milletvekilinin, şehit babasına ifadesi zor bir şey.” 

“VATAN DÜŞMANI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Lütfü Türkkan’ın, Meclis’te milleti temsil etme karakterinin olmadığını da vurgulayan şehit kaymakam babası Safitürk, “Bu vatandaş alışmış olacak ki, Bingöl’de de yine şehit yakınına hakaret ediyor. Bunun altında bir düşmanlık var. Vatan için şehit olan insanlara hakaret eden, vatan düşmanı olduğunu düşünüyorum. Bir de üstelik bu kişi milletvekilidir. Böyle bir ecdadın, tarihi derinliklere giden ecdadın uzantısıyız biz, buna yabancı olmaması lazım” şeklinde konuştu.

“Bu adama hesap sorulması lazım. Bir sefer tesadüfü değil, biz gördük yaşadık, 2’nci olarak ağız dolusu küfürler ediyor. Böyle bir adam milleti temsil edemez” diye konuşan Safitürk, ”Sesleniyorum ilgi ve yetkililere bu adam Meclis’ten derhal çıkarılması lazım. Millete bu hakareti yapan kişi, Meclis’te milleti temsil edemez. Milleti temsil etme karakteri yok adamda” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.