“Mavi Marmara” Gemisi İcradan Satıldı

“Mavi Marmara” Gemisi İcradan Satıldı
REKLAM ALANI
29.11.2021
71
A+
A-

Gazze’ye insani yardım taşırken İsrail’in uluslararası sularda saldırdığı, 10 kişinin şehit edildiği 56 kişinin yaralandığı “Mavi Marmara” gemisinin, üzerindeki icra takibi nedeniyle satışı gerçekleşti.

Anadolu 3. İcra Müdürlüğü’nün açık artırma ilanı kapsamında Anadolu Adalet Sarayı’ndaki mezat salonunda gerçekleştirilen satışta, üzerinde ipotek ve haciz bulunan eski adı Mavi Marmara olan “Anatolian” isimli geminin 3 milyon 888 bin lira bedelle satışa çıkarıldığı belirtildi.

Açık artırma sonucunda gemi, 4 milyon 853 bin liraya 2E Denizcilik Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satıldı. Firmaya bedeli ödemesi için 10 günlük süre verildi.

ÖZGÜRLÜK FİLOSU’NUN BAŞ GEMİSİYDİ

Anadolu 3. İcra Müdürlüğü ilanında, geminin Somali Mogadişu Limanı’nda bulunduğu, şerh kaydında ipotek ve haciz olduğu ve Türkiye’ye getirilme masrafının 320 bin 220 dolar olarak hesaplandığı belirtilmişti.

İsrail ordusunun, 2010 yılında Gazze Şeridi’ne insani yardım ulaştırmayı hedefleyen 6 gemilik “Özgürlük Filosu”nun en büyük gemisi “Mavi Marmara”ya uluslararası sularda düzenlediği baskında 10 kişi yaşamını yitirmiş, 56 kişi de yaralanmıştı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.