Marmara’da Beş İldeki Okullara ‘Fırtına’ Tatili

Marmara’da Beş İldeki Okullara ‘Fırtına’ Tatili
Yayınlama: 29.11.2021
A+
A-

İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bursa’da olumsuz hava koşulları ve fırtına nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Sert rüzgar ve yağışlı hava yurdun bazı kesimlerinde etkili oluyor. Marmara Bölgesi’nde ise lodos nedeniyle yaşanan çok sayıda kaza, biri yabancı uyruklu 4 kişinin ölümüne yol açtı.

Olumsuz hava koşullarının sürecek olması dolayısıyla mülki idare amirlikleri bazı tedbirler aldı. İstanbul Valiliği, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre, kentte fırtınanın 30 Kasım Salı günü de 70-90 km/sa hızda olacağının tahmin edildiğini belirterek, çu açıklamayı yaptı:  

“İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce, resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim’ faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.” 

KOCAELİ. SAKARYA VE BURSA

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle il genelinde eğitim kurumlarında yarın yüz yüze eğitimin yapılmayacağını bildirdi.

Vali Yavuz, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağını aktardı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, kentte etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, sağanakla beraber yarın da sürmesinin beklendiğini belirtti.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyaran Kaldırım, “Sevgili hemşehrilerim, ilimizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden hava koşulları ve lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

Vali Kaldırım, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün izinli sayılacağını aktardı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat da “Kıymetli Bursalı hemşehrilerim; hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” paylaşımıyla alınan son dakika önlemlerini duyurdu.

Yalova’da da okullara olumsuz hava koşulları dolayısıyla bir gün ara verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.