Marketin İndirimi “Alay” Konusu Oldu

Marketin İndirimi “Alay” Konusu Oldu
Yayınlama: 15.02.2022
A+
A-

Zincir marketlerden birinde çekilen “indirim” etiketi kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Bahsi geçen etikette peynirin fiyatının 22.95 TL’den 22.90 TL’ye düştüğü görülüyor. Paylaşım rekoru kıran etiket için “İndirim yapmıyorlar diyen haindir, basılan kağıdın değeri daha fazla”, “Hemen koşa koşa markete gidiyorum” şeklinde yorumlar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta sonu açıklanan müjde ile temel gıda maddelerinde KDV oranı yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi. 

Pazartesi başlayan uygulamayla birlikte indirim kararının market fiyatlarına nasıl etki edeceği merak konusu oldu.

Ajanslar ve gazeteler Türkiye’nin her bir köşesinden karar sonrası denetim uygulaması haberleri paylaşırken, bazı temel gıda ürünlerinde KDV indiriminin etkili olduğu görüldü veya böyle olduğu paylaşıldı. Ancak marketlerden çekilen bazı fotoğraflar ise alınan kararın piyasaya çok da etki etmediğini gösteriyor.

Zincir marketler art arda KDV indirimi yaptıklarını açıklasa da raflarda gerçeklerin öyle olmadığı çok kısa bir sürede anlaşıldı. Marketlerin fiyatları önce artırıp sonra cüzi bir miktar indirim yaparak aslında ürünleri, KDV indirimi öncesindeki fiyatlardan daha pahalıya sattıkları ortaya çıktı.

ETİKET FOTOĞRAFLARI ELE VERDİ

Bu gelişmeler, sosyal medyanın da bir numaralı gündem konusu oldu. Özellikle sosyal medyada paylaşılan bir etiket, kısa sürede binlerce etkileşim aldı. Etikette peynirin fiyatının 22.95 TL’den 22.90 TL’ye düştüğü görülüyor. Paylaşım rekoru kıran etiket için kullanıcılar, “İndirim yapmıyorlar diyen haindir”, “Basılan kağıdın değeri daha fazla” , “Şunun çıktısını almanın maliyeti daha yüksek”, “5 kuruş inmiş koşa koşa almaya gidiyorum bu indirim kaçmaz” , “22.95 olsa nasıl alırdık hay Allah şeklinde” espriler yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.