Manisa Jeotermal Enerji Konusunda Yol Haritası Çizecek

Manisa Jeotermal Enerji Konusunda Yol Haritası Çizecek
REKLAM ALANI
18.01.2021
125
A+
A-

Manisa’da, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilin jeotermal kaynaklarının kullanımı ile ilgili bir yol haritası çizilmesi gerekliliği konuşuldu.

Manisa’da, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında Jeotermal Enerji Grup Çalışma Grup Toplantısı yapıldı. İlde gerçekleştirilen jeotermal faaliyetlere ilişkilerin çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, mevcut ve planlanan jeotermal enerji santrallerinin kümülatif etkilerinin değerlendirilmesi, ileriye yönelik oluşabilecek etkilerin belirlenmesi, alınan kararların uygulanabilirliğinin sağlanması ve jeotermal enerji kaynağı kullanılan tesislerde saha ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi amacı ile yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.

Toplantının açılışında Vali Karadeniz Manisa için bir jeotermal yol haritası çizilmesi gerektiğini belirtti. Vali ayrıca, ilde, jeotermallere yönelik olumsuz kanaatlerin bilimsel verilerden ziyade söylentilere yönelik olduğunun görüldüğünü belirtti.

Vali Karadeniz konuşmasında şunlara yer Verdi: “Jeotermalin zararları ve olumsuzlukları varsa bilimsel anlamda da ortaya konulması gerekiyor. Teknoloji her zaman zararlı olmuyor, faydalı olduğu noktalarda çok. Neticede biz bu kaynaklardan istifade etmek zorundayız. Bunu da çevreye zarar vermeden yapmalıyız”.

Manisa Valisi son olarak şu açıklamalarda bulundu: “Jeotermal kaynakların kullanılmasıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırlamış olduğu ve şu an onay aşamasında olan bir rapor var. Rapordaki verileri de baz alarak bazı tespitleri yapmamız gerekiyor. Bu tespitlerden birincisi yatırımı yapacak firmanın yapması gereken işler, ikincisi idari olarak bizlerin yapması gereken işler, üçüncüsü bu süreçlerle ilgili araştırmamız gereken konular var ki raporda da araştırılması gerektiği yer alıyor. Bütün bunları bir eylem planına dönüştürmek üzere de bu komisyonu kurmuş olduk”.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.