“Maltepe Kaymakamı Sürüldü” İddialarına Yalanlama

“Maltepe Kaymakamı Sürüldü” İddialarına Yalanlama
Yayınlama: 16.09.2021
A+
A-

İçişleri Bakanlığı, “aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” haberine ilişkin, “Maltepe Kaymakamlığı’nca yapılan idari işlem 3 Eylül 2021’de olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır” açıklaması yaptı.

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı medya organlarında “Maltepe eski Kaymakamı Meftun Dallı miting sürgünü, en güçlü lobi aşı karşıtları, aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü” şeklinde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

“HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“17 Aralık 2016 ile 6 Eylül 2021 arasında Maltepe Kaymakamı olarak görev yapan Meftun Dallı, Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin bölge ve görev süresi esaslarına istinaden Maltepe ilçesindeki görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak 20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve 624 mülki idare amirini kapsayan atama kararnamesiyle Derince Kaymakamlığı’na atanmıştır. 

Ayrıca, iddia edilen hususla ilgili Maltepe Kaymakamlığı’nca yapılan idari işlem 3 Eylül 2021’de olup Bakanlığımızca gerçekleştirilen atama kararnamesinden sonra olmuştur. Söz konusu haberler gerçeği kesinlikle yansıtmamaktadır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.