Malatya Valisi Baruş Üniversitelerin Güvenlik Tedbirlerine Odaklandı

Malatya Valisi Baruş Üniversitelerin Güvenlik Tedbirlerine Odaklandı
REKLAM ALANI
17.11.2020
119
A+
A-

Malatya İnönü Üniversitesi ile Turgut Özal Üniversitesi ve bağlı Yüksekokulların sorunlarının ve güvenliğinin görüşüldüğü ‘Üniversite Güvenlik ve Koordinasyon’ toplantısı, Vali Aydın Baruş’un başkanlığında gerçekleştirildi. 


Toplantıda, kentte bulunan Malatya İnönü ile Turgut Özal Üniversiteleri yerleşkelerinde ve ilçelerde bulunan Meslek Yüksek Okullarında alınacak güvenlik tedbirleri görüşülüp asayiş, ulaşım ve güvenlik konuları ele alınarak tüm sorunlar, çözüm önerileri ve talepler toplantıda değerlendirildi. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Aydın Baruş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan ve diğer ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Toplantıda Vali Baruş, eğitim gören öğrencilerin daha güvenli koşullarda eğitim almalarının sağlanması amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini belirtirken, pandemi koşullarının da değerlendirmeye alınarak kentte yer alan İnönü Üniversitesi ile Malatya Turgut Özal Üniversiteleri ve bağlı birimlerinde eğitim hayatının daha sağlıklı, daha güvenli koşullarda yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla kurumlar arası koordineli çalışma esasının sağlanmasını istedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.