Makam Aracını Zümra’nın Hayali İçin Tahsis Etti

Makam Aracını Zümra’nın Hayali İçin Tahsis Etti
Yayınlama: 19.10.2021
A+
A-

Çocukların geleceği şekillendirebilmesine yön veren hayatına küşük dokunuşlar vardır. Amasya Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik de ilkokul birinci sınıf öğrencisi Zümra Demir’e makam aracını tahsis ederek, hayali olan mesleği tanıması için diş hekimiyle buluşmasını sağladı.

Kaymakam Gökcecik, yaklaşık bir hafta önce, Özkan Ağış İlkokulu’nu ziyareti sırasında öğrencilerle sohbet ederken 7 yaşındaki Zümra Demir, diş hekimi olmayı çok istediğini söyleyince, küçük kıza mesleği tanıması için yardımcı olacağı sözünü verdi.

DİŞ DOKTORU OLACAK İNŞALLAH

Sözünü tutan Kaymakam Gökcecik, Zümra’yı makam aracıyla okulundan aldırarak, Taşova Devlet Hastanesi’nde görevli diş hekimiyle buluşmasını sağladı.

Diş hekimi Sabiha Saraç, küçük Zümra’ya nasıl diş tedavisi yapıldığını ve hangi aletleri nasıl kullandıklarını uygulamalı gösterdi. Zümra ise dişçi koltuğunda oturan bir hastanın dişlerini kontrol etti.

Zümra’nın babası İsmail Demir, Kaymakam Gökcecik’e teşekkür ederek, “Kızım Zümra büyüyünce diş doktoru olmak istiyor. Kaymakamımız kızımızın diş doktoruna gelmesini sağladı. İnşallah büyüyünce diş doktoru olacak, kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hastane Müdürü Akgül Küçük de Zümra Demir’e oyuncak dişçi seti hediye etti.

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR, İDEALE ULAŞTIRIR

Gençliğin hayatına öyle dokunuşlar vardır ki o anlar ömür boyu asla unutulmaz.

Kimimize vali, kimimize kaymakam, kimimize öğretmen, kimimize örnek aldığımız bir isim küçük dokunuşlarda bulunarak gelecekteki hayatımızı yönlendirmemize sebep olur.

Taşova Kaymakamı Gökcecik’in Zümra Demir’in hayaline ilişkin yaptığı bu küçük bir güzellik bile ömür boyu unutulmayacak ve Zümra Demir, bu vesileyle ideali uğruna hayat basamakları teker teker çıkacak inşallah. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.