“Köyümde Yaşamak İçin Nedenim Var!”

“Köyümde Yaşamak İçin Nedenim Var!”
REKLAM ALANI
06.08.2021
58
A+
A-

“Bayburt’ta Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi ile küçükbaş hayvan sayısında bir yılda beş kata yakın artış sağlandı.

Projenin başlangıcında 27 bin civarında olan küçükbaş hayvan sayısı aradan geçen bir yıllık süre zarfında 120 bine dayandı. 

Karlıca Köyü’nde ikamet eden yetiştirici Yakup Şen, projeden temin edilen küçükbaş hayvanlarını Vali Cüneyt Epcim ile Milletvekili Fermani Battal’ın katıldığı törenle teslim aldı.

Törende konuşan Vali Cüneyt Epcim, Bayburt’ta küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesine yönelik bir yıldır önemli bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. 

Proje kapsamında hayvanlarını teslim alan Yakup Şen ile Bayburt’ta iki yüzüncü üreticiyi desteklediklerini belirten Vali Epcim, “Esasında Kasım aylarında yüz seksen kadar üreticiye ulaşmıştık. Kasım ayı ile bu dönem arasında projeye biraz ara verildi. Fakat bundan sonra projemizin artarak devam edeceğini ümit ediyoruz” diye konuştu.

200 YETİŞTİRİCİ DESTEKLENDİ

Vali Epcim, Bayburt ölçeğinde 200 yetiştiricinin desteklenmesinin büyük bir başarı olduğunun altını çizdi.

Küçükbaş hayvancılık potansiyelinin bu rakamın çok daha üzerinde olduğuna vurgu yapan Vali Epcim,şunları kaydetti:

“2 ile 5 milyon arasında küçükbaş hayvanı barındıracak yayla ve mera ortamımızın olduğunu bilmekteyiz. Bu manada koyunculuğun en stratejik üretim alanlarından biri olduğunu değerlendirmekteyiz. 

Bu proje kapsamında çok önemli gelişmeler yaşanmakta. 27 bin ile başladığımız koyunculuğun 120 binli rakamlara ulaştığını bir kez daha ifade ediyorum. Bu projeyi bundan sonra da destekleyeceğimizi, koyunculuğun geliştirilmesi adına üretim yapmak isteyen üreticilerimizi desteklemek istediğimizi bir kez daha bildirmek istiyoruz.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.