“Korgan Kaymakamı Görevden Uzaklaştırıldı”

“Korgan Kaymakamı Görevden Uzaklaştırıldı”
REKLAM ALANI
03.11.2021
153
A+
A-

Ordu’nun Korgan İlçesi Kaymakamı Miraç Akbulut’un, iddia edildiği gibi görevden alınmadığı, hakkındaki soruşturma görevinden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Ordu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında “Ordu Korgan Kaymakamı’nın Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yapmış olduğu konuşmadan dolayı görevinden alındığı” yönünde gerçek dışı haberler yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan bu haberlere yönelik olarak açıklama yapılmasına gerek duyulduğuna işaret edilerek, “Ordu’nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır. TBMM çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak, olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” bilgisi paylaşıldı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Akbulut’un Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşmasında Atatürk ve Cumhuriyet vurgusu yaptığı için hakkında soruşturma açılıp görevden uzaklaştırıldığı iddiasında bulunmuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.