Köpeği Telef Eden Muhtara Valilik’ten Soruşturma

Köpeği Telef Eden Muhtara Valilik’ten Soruşturma
REKLAM ALANI
20.09.2021
61
A+
A-

Kırklareli Valiliği, bir muhtarın, köpeği av tüfeğiyle vurarak telef ettiği iddiasına ilişkin soruşturma başlattı.

Dereköy’de besicilik yapan Umut Aluş, küçükbaş hayvanlarını Domuz Bayırı mevkiinde otlattığı sırada, köy muhtarı R.K’nin av tüfeği ile sürülerin arasındaki köpeğini telef ettiğini İl Jandarma Komutanlığı’na ihbar etti. 

Jandarma ekipleri ihbar üzerine olay yerine gelerek inceleme yaptı. Aluş, köy muhtarından şikayetçi oldu.

Aluş, köy muhtarı R.K’nin sürülerinin yanında gezen “Lessi” adını verdiği 7 yavrusu bulunan köpeğini telef ettiğini iddia etti.

YEDİ YAVRU ANNESİZ KALDI

Muhtarın koyunlarına doğru da ateş ettiğini, kendisine de silah çektiğini ileri süren Aluş, “Husumetimiz yok ama neden yaptığını bilmiyorum. Köpeğimin yavruları vardı, şimdi yavrular annesiz kaldı” diye konuştu.

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Seyhan Esen de durum karşısında çok üzüldüğünü, yetkililerin söz konusu muhtar hakkında gerekli işlemleri yapacağına inandıklarını söyledi.

Köy muhtarı R.K. ise köpeği kendisinin vurmadığını ileri sürerek, olay hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını savundu.

TAHKİKAT BAŞLATILDI

Kırklareli Valiliği de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, köy muhtarı hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Söz konusu olay hakkında tahkikatın başlatıldığı aktarılan açıklamada, “Konu hakkında ivedilikle gerekli incelemeler başlatılmış olup, ilgili muhtar hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesi kullanıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.